Twoje dziecko uwielbia rysować po ścianach, a Ciebie doprowadza to do szału? Wykorzystaj te sposoby!

Mariusz Siwko
19.09.2018

Kilkuletnie dzieci z reguły charakteryzują się sporą kreatywnością, dla której muszą znaleźć upust. Często niestety odbywa się to kosztem domowego wyposażenia i wystroju. Jeśli Twoje dziecko notorycznie pisze, maluje i rysuje po ścianach, a Ty masz już dość ciągłego szorowania powierzchni, wykaż się sprytem. W naszym poradniku podpowiadamy sposoby, które pogodzą interesy rodziców i małego artysty.

Farba tablicowa

To bardzo popularne rozwiązanie, które do naszych mieszkań i domów trafiło wprost z kawiarni. Farba tablicowa, jak sama nazwa wskazuje, po nałożeniu na ścianę przypomina zwykłą tablicę szkolną, można po niej pisać kredą i ścierać ją gąbką czy szmatką.

Farbą można pomalować dowolną dobrze przygotowaną powierzchnię – są wersje do ścian, mebli czy nawet lodówek i innego sprzętu AGD. Z malowaniem poradzi sobie każdy, wystarczy do tego mały wałek. My sugerujemy naniesienie farby na fragment ściany w pokoju dziecka lub w kuchni. Dzięki temu maluch będzie mógł zupełnie bezkarnie uwalniać swoją kreatywność.

Uwaga!

Farba tablicowa nie jest dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy dziecko ma alergię, astmę czy cierpi na inną chorobę układu oddechowego. Wszystko oczywiście przez pył kredowy.

Farba magnetyczna

To nowość na naszym rynku, która jednak szybko zdobywa sobie zwolenników, także wśród zawodowych designerów. Farba magnetyczna ma tę przewagę nad tablicową, że nie tylko można po niej mazać kredą, ale także przyczepiać do niej magnesy. Wszystko dzięki mikroskopijnym cząstkom metalu.

Po pomalowaniu ściany zyskamy więc ogromną przestrzeń do wieszania np. pierwszych obrazków dziecka, przepisów kuchennych, planu lekcji pociechy itd. To bardzo kreatywne i estetyczne rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni, jak i w pokoju malucha.

Tapeta do kolorowania

Jeśli Twoje dziecko nie zadowala się samym pisaniem po ścianach, a najbardziej ciągnie je w kierunku kolorowania, to zdecydowanie polecamy zainwestować w specjalną tapetę. Producent nanosi na nią jakiś wzór – nie musi być wcale dziecięcy, który następnie wystarczy już tylko pokolorować, oczywiście po uprzednim przymocowaniu tapety do ściany.

Tapety do kolorowania nie są powszechnie spotykane w polskich domach, a więc jest to całkiem fajny sposób na wyróżnienie swojego wnętrza. Najważniejsze jest jednak to, że dzięki estetycznej tapecie dziecko nareszcie będzie mogło bezkarnie oddawać się swojej artystycznej pasji. Usunięcie tapety ze ściany wcale nie jest kłopotliwe – obecnie na rynku dominują produkty, które wystarczy tylko zwilżyć, a następnie delikatnie oderwać bez zniszczenia gładzi.

Podaliśmy Ci trzy gotowe rozwiązania. Wybierz to, które najbardziej pasuje Ci pod względem stylistycznym, a także najlepiej odpowiada zainteresowaniom dziecka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.