Trzy zasady, pozwalające zminimalizować ryzyko zatkania się rur

Mateusz Nowak
26.09.2019

Niedrożna instalacja hydrauliczna to częsty problem, z którym muszą zmagać się właściciele domów oraz mieszkań. Zanieczyszczona woda oraz fragmenty resztek posiłków powodują samoczynne zatkanie się odpływu. Interwencja specjalisty może znacznie obciążyć nasz domowy budżet. Warto zatem wiedzieć, co robić, by skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia tego typu trudności.

Przyczyny zapchania rur kanalizacyjnych

Konstrukcja systemu odpływowego zaprojektowana jest w taki sposób, by woda spadała swobodnie, oczyszczając syfon lub rurę. Zdarza się jednak, że zalegające resztki uniemożliwiają przepływ, co prowadzi do niedrożności kanalizacji. Niezbędna jest wówczas interwencja firmy, która specjalizuje się w tego typu awariach. Jeśli jednak chcemy sami spróbować uporać się z problem, możemy skorzystać z profesjonalnych porad, dostępnych na stronie https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/. Zapchany odpływ nierzadko prowadzi do gromadzenia się wszelkich zanieczyszczeń, które mogą niszczyć meble, posadzkę lub parkiet. Istotne znaczenie ma zatem szybka i skuteczna interwencja.

Dbaj o czystość

Zlew kuchenny to miejsce, w którym kumulują się wszelkie zabrudzenia. Pamiętaj zatem, by pozostałości po obiedzie lub kolacji wyrzucać do śmietnika. To uchroni Cię przed ryzykiem zatkania systemu kanalizacyjnego. Według NFS International zlewozmywak znajduje się na szczycie listy miejsc w domu z największą liczbą drobnoustrojów i szkodliwych bakterii.

Jak działa kanalizacja?

System rur odpływowych można porównać do układu krwiotwórczego w Twoim organizmie. Jeśli dobrze zrozumiesz system jego działania, zapamiętasz, dlaczego jest tak ważny w prawidłowym funkcjonowaniu Twojego domu. Instalacja kanalizacyjna służy do przenoszenia płynów z jednego miejsca do drugiego. Obejmuje ona urządzenia sanitarne, ogrzewające oraz klimatyzację. Jeśli zatem na drodze wody znajdzie się jakakolwiek przeszkoda, wówczas nie będzie ona mógła swobodnie przepłynąć do innego obszaru. System rur odpływowych odprowadza zanieczyszczoną ciecz, dostarczając jednocześnie czystą wodę do domu lub mieszkania.

Chcąc uniknąć problemów z systemem kanalizacyjnym, warto regularnie dbać o czystość odpływu. Domowe metody mogą okazać się skuteczne, jednak pomoc fachowców jest o wiele bezpieczniejsza i skuteczniejsza. Warto również pamiętać, że dostępne w sklepach środki chemiczne nie nadają się do każdego rodzaju awarii.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.