Trwałe i prestiżowe meble dębowe – doskonała inwestycja na długie lata!

Piotr Kowalczyk
19.05.2022

Drewniane meble od lat są synonimem ponadczasowej klasyki, naturalności i wytrzymałości. Wybierając wykonane z litego drewna elementy wyposażenia domowego wnętrza, możemy być pewni, że posłużą nam przez naprawdę długi czas. Wśród surowców, z których produkowane są meble drewniane, zdecydowany prym wiedzie dąb – gatunek drewna uznawany za najbardziej prestiżowy, luksusowy i solidny. Sprawdźmy, dlaczego warto zainwestować w zakup mebli dębowych!

Meble dębowe i ich charakterystyka

Drewno dębowe jest niczym marmur wśród kamieni – to najbardziej luksusowy, prestiżowy, a także kosztowny materiał, z którego można wykonać meble do domu, mieszkania lub biura. W przeciwieństwie do delikatnego i podatnego na uszkodzenia marmuru, dąb jest jednak materiałem bardzo wytrzymałym, twardym oraz komfortowym w codziennym użytkowaniu. Zakup wykonanych z niego mebli to więc świetna inwestycja, którą docenimy zwłaszcza poszukując solidnych mebli na długie lata bezproblemowego użytkowania.

Dąb nie bez powodu jest jednym z najdroższych gatunków drewna. Kojarzy się z siłą, twardością, tradycją oraz niepowtarzalnym, ponadczasowym stylem, który nigdy nie wychodzi z mody. Meble dębowe są wyjątkowo odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na wodę – w przeciwieństwie do innych gatunków drewna nie chłoną wilgoci, co pozytywne wpływa na ich trwałość oraz pozwala na umieszczenie np. w łazience, kuchni czy innym miejscu o podwyższonej wilgotności powietrza. Meble dębowe posiadają ponadto szlachetny, stylowy wygląd, który nadaje wnętrzom prestiżu i elegancji. Ich uniwersalny design sprawia natomiast, że świetnie odnajdą się w pomieszczeniach urządzonych w praktycznie dowolnym stylu.

Dlaczego meble dębowe są kosztowne?

Dąb jest twardym gatunkiem drewna, który nie jest ani łatwy, ani szybki w obróbce. Przygotowanie z niego estetycznych mebli to długi proces, wymagający wiedzy, doświadczenia oraz wykorzystania odpowiednich technik i narzędzi. Wszystko to sprawia, że lite meble dębowe są dość kosztowne w zakupie, zwłaszcza w porównaniu z meblami wykonanymi z MDF czy meblami sosnowymi. Z tego powodu dębowe wyposażenie domowego wnętrza opłaca się zamawiać przez Internet – producenci posiadający w swojej ofercie meble dębowe online, sprzedają je w bardziej atrakcyjnych, przystępnych dla klientów cenach.

Wysoki koszt zakupu mebli z litego drewna dębowego w pełni rekompensują jednak ich walory użytkowe. Meble dębowe są nie tylko piękne i atrakcyjne wizualnie, ale także bardzo komfortowe w użytkowaniu. Ich zakup to inwestycja na długie lata oraz gwarancja niezmiennego wyglądu mebli przez cały okres ich użytkowania. Meble wykonane na bazie drewna dębowego zachwycają swoją naturalną, stonowaną kolorystyką oraz widocznymi na powierzchni, naturalnymi słojami drewna, które podkreślają ich naturalny charakter, nadając dodatkowych walorów dekoracyjnych. Meble dębowe są przy tym na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdzą się w każdym domowym pomieszczeniu – możemy umieścić je w salonie, jadalni, sypialni, a także w domowym gabinecie, wprowadzając do każdego z tych wnętrz bardziej prestiżowego, naturalnego charakteru.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie