TOP 5 akcesoriów do basenu ogrodowego

Krzysztof Jagielski
06.07.2020

Basen ogrodowy jest niewątpliwie największa atrakcją podczas ciepłych letni dni. Jednak kupując basen, musimy liczyć się z tym, że będą nam również potrzebne inne akcesoria. Wśród nich znajdą się takie, które zadbają o czystość oraz bezpieczeństwo. Są również takie, które zapewnią rozrywkę. Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych akcesoriów do basenu ogrodowego.

 1. Pokrywy basenowe - ich najważniejszym zadaniem jest zabezpieczenie wody przed zanieczyszczeniami z powietrza, typu liście czy suche źdźbła trawy. Pokrywy basenowe (https://basenyogrodowe.pl/32-pokrywy-i-maty) posiadają kształty dopasowane do kształtu basenu. Są zawiązywane co zapewnia, stabilne zamocowanie pokrywy basenowej. Ich mało znaną zaletą jest fakt,że chronią przed niekontrolowanym wejściem do basenu małe dzieci.

2. Maty pod basen - są buforem między gruntem a dnem basenu. Przede wszystkim chronią basen, jego dolną część, przed uszkodzeniami. Stanowią funkcję izolacyjną, tak by ciepło z wody nie uchodziło do gruntu. Zapobiegają również gromadzeniu się brudu i błota pod basenem, zachowując go w czystości.

3. Drabinki - posiadając wysoki basen, konieczne jest zaopatrzenie się w drabinkę. Ułatwi to, a czasem umożliwi wejście do basenu. Decydując się na zakup drabinki warto zwrócić uwagę, z jakich materiałów jest wykonana. Ważne jest, aby stopnie były wykonane z materiałów antypoślizgowych. Wysokie drabinki posiadają również platformy.

4. Pompy - to niezbędny element dla zachowania czystej wody przez cały sezon. Głównym zadaniem jest utrzymanie wody w ciągłym biegu. Zapewnia to jej świeżość oraz zapobiega rozmnażaniu się grzybów i innych drobnoustrojów. Wbrew pozorom, pompy powinny być używane zarówno do basenów dużych stelażowych jak i tych mniejszych rozporowych. 5. Skimmer - to urządzenie wspomagające pracę pompy basenowej. Jego najważniejszym zadaniem jest wyłapywanie większych zanieczyszczeń, takich jak owady, gałązki czy liście. Zapychają one zbyt szybko pompę prowadząc do jej awarii lub całkowitego uszkodzenia. Pompa wymuszając ruch wody powoduje, że do skimmera trafiają zanieczyszczenia, które następnie z łatwością można usunąć z basenu. Poza wspomaganiem urządzeń filtrujących wodę, dbają również o jakość wody w basenie.

Basen ogrodowy to nie mały wydatek, dlatego warto zadbać o to by służył nam jak najdłużej. Kupując akcesoria basenowe w sklepie basenyogrodowe.pl zapewnimy sobie czystą wodę oraz komfort korzystania z basenu przez nie jeden sezon. Używanie akcesoriów do basenu zmniejsza się również konieczność używania chemii, co ma zbawienny wpływ na ekologię oraz zdrowie człowieka.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.