Tekstylia, które zachwycają — ozdobne zasłony do salonu

Jerzy Biernacki
24.06.2019

Poszczególne akcesoria wystroju wnętrz, takie jak jak m.in. zasłony mogą pozytywnie wpłynąć na stworzenie w naszych czterech ścianach zjawiskowego klimatu. Z jednej strony dozując dopływ światła, z drugiej zapewniając prywatność, osiągamy korzyści nie tylko od strony wizualnej. Jak powinno się wybierać zasłony?

Całkiem nowe oblicze salonu

Drobne zmiany w wystroju wnętrz mogą przynieść prawdziwą rewolucję. Salon jest pomieszczeniem nie tylko służącym nam do wypoczynku, ale także pełniącym funkcję reprezentacyjną. O ostatecznym odbiorze tego pomieszczenia zadecydują przede wszystkim detale. Gustowne dodatki, współgrające z całością, dodadzą upragnionego kolorytu.Okna siłą rzeczy zwracają na siebie szczególną uwagę. W ich otoczeniu szczególnie istotną funkcję pełnią zasłony. Niekiedy służą do ograniczenia strumienia świetlnego, częściej jednak stanowią wyrazistą ozdobę w salonie. Abstrahując już od samego koloru, istotne jest to, czy nie są zbyt przytłaczające. Na małej przestrzeni zbyt duże zasłony się nie sprawdzą.

Dbałość o najdrobniejsze szczegóły

Sam zakup zasłon z wielu względów musi być przemyślany. Pierwsze, na co należy zwrócić uwagę, to wymiary. O ile zasłony ozdobne mogą być nieco dłuższe tak, że ich końce swobodnie opadają na podłogę, o tyle te regularnie przesuwane powinno dzielić od podłoża około 2 centymetry. Należy pamiętać też o tym, że komplety z cienkich tkanin słabo zatrzymują słońce.
 Niezwykle istotną kwestią jest to, czy wybrane zasłony odpowiadają karniszom w naszym salonie. Obecnie spotyka się takie mocowania jak żabki, haczyki, czy popularne ostatnio szelki i kółka. Na koniec pozostaje jeszcze wybrać kolor zasłon. W nowoczesnych wnętrzach dobrze sprawdzą się te jednokolorowe, pozbawione wzorów, które dostępne są m.in. w ofercie agatameble.pl.

Dbałość o szczegóły w zakresie doboru poszczególnych elementów wystroju z pewnością zaprocentuje. Wieszając w salonie gustowne i dopasowane pod każdym względem zasłony uczynimy go jeszcze bardziej przytulnym miejscem i co najważniejsze – niepozbawionego wyrazistego stylu. 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.