Szklarnie ogrodowe – przeznaczenie, budowa oraz konserwacja

Mateusz Nowak
20.09.2017

Ogrodnictwo stało się bardzo popularnym hobby, a także sposobem na dodatkowy zarobek dla wielu hodowców roślin. Tym samym, producenci sprzętu oraz akcesoriów ogrodowych prześcigają się w pomysłach i innowacyjnych rozwiązaniach, które mają ułatwić ogrodnikom życie. Przykładem idealnym są szklarnie ogrodowe. Dotychczas, szklarnie stosowane były jako miejsca do uprawy roślin na masową skalę. Obecnie jednak, szklarnie ogrodowe dostępne są również dla ogrodników amatorów, a ich nowoczesna konstrukcja pozwala na hodowlę roślin, które w naszym klimacie nie miałyby najmniejszych szans na przetrwanie.

Przeznaczenie szklarni ogrodowych Szklarnie w ogródku mogą być przeznaczone do hodowli roślin jadalnych, roślin ozdobnych lub też do hodowli roślin tropikalnych. Najlepsi hodowcy roślin, zarówno profesjonaliści jak i amatorzy, korzystają ze szklarni ogrodowych, celem hodowli roślin ozdobnych przez cały rok, jak również po to, aby móc hodować rośliny tropikalne. Szklarnie ogrodowe umożliwiają wygodną i komfortową hodowlę bez względu na pogodę, a także porę roku.

Budowa i konserwacja szklarni ogrodowych.

Minęły już bezpowrotnie czasy, kiedy to szklarnie ogrodowe zbudowane były ze szkła i stali. Poliwęglan oraz bardzo dobrej jakości lekkie profile aluminiowe zmieniły konstrukcję szklarni i umożliwiły korzystanie z niej bez względu na porę roku. Dodatkowo, sama konstrukcja pozwala na łatwiejszą wentylację, utrzymanie odpowiedniej temperatury i co najważniejsze efektywną konserwację, polegającą na regularnym myciu i czyszczeniu szklarni, bez konieczności zabezpieczenia antykorozyjnego. Wydajna i nowoczesna konstrukcja jest również bezpieczniejsza, nie jest narażona na uszkodzenia oraz ewentualne rozbicie szyby.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie