Szarości w domowym wnętrzu: argumenty na TAK

Maciej Piwowski
08.02.2021

Szarości są bardzo modne od wielu lat, ale nadal nie wszyscy potrafią się do nich przekonać. Faktem jest, iż powszechność tego koloru może przeszkadzać osobom, które preferują raczej oryginalny kierunek urządzania wnętrz. Mimo to warto dać szarościom szansę, ponieważ nie bez przyczyny zdobyły one sobie tak ogromną popularność. W naszym poradniku podajemy argumenty przemawiające za stosowaniem szarości w domowym wnętrzu.

Są bardzo uniwersalne

Szarość i jej odcienie to kolor, który doskonale odnajduje się w każdym wnętrzu i pomieszczeniu. Możesz użyć go w salonie, w kuchni, w łazience, a równie dobrze w garażu czy nawet na tarasie i wokół domu. Szarości podobają się większości ludzi, mają pozytywny wpływ na samopoczucie, sprzyjają odpoczynkowi, co w domowych pieleszach jest wyjątkowo korzystne. Pod względem uniwersalności z szarościami może się równać chyba tylko biel.

Dobrze pasują do różnych stylów w designie

To nieprawda, że wnętrze w szarościach jest zarezerwowane tylko dla zwolenników nowoczesnego, minimalistycznego designu. W rzeczywistości szary kolor świetnie pasuje także do wnętrza industrialnego, loftowego, skandynawskiego, a nawet klasycznego czy glamour. Wystarczy tylko odpowiednio go używać.

Jeśli nie chcesz, aby szarość zdominowała wnętrze, zastosuj ją w formie drobnego akcentu, np. pomaluj na taki kolor jedną ze ścian czy wnękę kuchenną. Świetnym i bardzo modnym wyborem są również betonowe płyty, które można stosować w dowolnej konfiguracji i w każdym pomieszczeniu.

Tworzą efektowne tło dla wyrazistych elementów dekoracyjnych

Dużą zaletą szarości jest to, że mówimy tutaj o kolorze, który się nie narzuca i nie ma ambicji bycia wyznacznikiem kierunku stylistycznego we wnętrzu. To dobra informacja dla tych, którzy uwielbiają wyraziste, odważne akcenty dekoracyjne i szukają dla nich odpowiedniego tła. Szarość zawsze będzie optymalnym wyborem. Przykładowo: na szarej podłodze doskonale zaprezentuje się żółty dywan czy bordowa sofa.

Ogromny wybór materiałów wykończeniowych

Na koniec zostawiliśmy sobie argument czysto praktyczny. Jeśli chcesz urządzić wnętrze niskim kosztem, a przy tym efektownie i bez konieczności żmudnego poszukiwania materiałów wykończeniowych, to szarości będą zdecydowanie najlepszym wyborem. Powód? Materiałów w takiej tonacji kolorystycznej jest po prostu najwięcej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.