Sygnały świadczące o tym, że czas najwyższy poszukać innego mieszkania

Mateusz Nowak
19.11.2021

Często jest tak, że mieszkamy w jednym miejscu kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat i zwyczajnie nie dostrzegamy minusów obecnego lokalu. To siła przyzwyczajenia, która może zaburzać logiczne myślenie. Dlatego jeśli od pewnego czasu chodzi Ci po głowie pomysł zmiany mieszkania, to koniecznie sprawdź, czy nie motywują Cię do tego sygnały świadczące o tym, że powinieneś się na to zdecydować. Te najważniejsze wymieniamy w naszym poradniku.

Uciążliwe inwestycje w sąsiedztwie

Jeśli w okolicy Twojego bloku powstaje właśnie jakiś zakład produkcyjny lub hipermarket, który znacząco zwiększy ruch na osiedlowych drogach oraz będzie generować hałas, to trudno o lepszą motywację do zmiany miejsca zamieszkania. Zwłaszcza, że tego typu inwestycje mogą w krótkim czasie przełożyć się na spadek wartości nieruchomości.

Tłok, hałas na osiedlu

Pamiętasz, gdy osiedle, na którym mieszkasz, było całkiem spokojne, wszyscy się znali i żyli w dobrych stosunkach? Jeśli dziś wygląda to zupełnie inaczej z powodu gwałtownego napływu nowych mieszkańców, to Twój komfort życia z pewnością się obniżył. Codziennie narzekasz na brak miejsc parkingowych? Zauważasz śmieci i psie odchody na dawnej wypielęgnowanych trawnikach? Okolica zrobiła się strasznie hałaśliwa? To sygnały, które powinny dać Ci do myślenia w kwestii poszukania innego mieszkania.

Sprowadzenie się uciążliwych sąsiadów

Jest to bardzo dobry powód do tego, aby wreszcie zrealizować plan wyprowadzki. Uciążliwe sąsiedztwo potrafi skutecznie obrzydzić powroty do domu. Chodzi tutaj już nie tylko o hałasy i różnego rodzaju ekscesy, ale też konflikty sąsiedzkie, które zawsze dają się we znaki, angażują emocjonalnie i obniżają komfort życia.

Wiesz, że wkrótce mieszkanie będzie wymagać kosztownych inwestycji

To bardzo dobry powód do tego, aby zrealizować pomysł sprzedaży mieszkania i zakupu nowej nieruchomości w innym miejscu. Remont leciwego mieszkania z wymianą instalacji pochłonie ogromne pieniądze, których możesz nie mieć. Tymczasem każdego dnia ryzykujesz, że wystąpi jakaś awaria, co będzie stanowić duży problem dla Twojego budżetu. Może lepiej więc wykazać się przezornością i sprzedać mieszkanie, póki wszystko w nim działa tak, jak powinno?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.