Świece zapachowe czyli sprawdzony pomysł na ładny zapach w domu

Marek Szydełko
13.02.2020

Świece zapachowe stanowią nastrojową dekorację pomieszczeń. Nie tylko dlatego, że naprawdę pięknie pachną, ale również ze względu na to, że mogą się wyjątkowo prezentować i jako przedmiot współgrać z estetyką i aranżacją wnętrza. Warto tym samym rozpatrzyć umieszczenie w domu takich dekoracyjnych elementów.

Od dawna świeczki zapachowe cieszą się niezmiennym powodzeniem wśród wszystkich, którzy dbają o klimat swojego mieszkania. Wybór jest naprawdę duży, zarówno pod względem wyglądu świeczek, a więc ich kształtów i kolorów, jak i ich zapachów, które tworzone są przy współpracy ze znawcami i projektantami, cenionymi wśród osób podążających za najnowszymi trendami.

Jak wybierać świeczki zapachowe?

Nie bez powodu dużym powodzeniem cieszą się świeczki, które intensywnie i długo pachną. Ich cena jest zazwyczaj wyższa, jednak z pewnością nie można wówczas narzekać na jakość, która niejednokrotnie idzie w parze z dbałością o nasze zdrowie. Dlaczego? Świeczki z nieco wyższej półki wytwarzane są z najwyższej jakości substancji naturalnych, a tym samym bezpiecznych. Zapach gwarantują naturalne olejki eteryczne, a kolor - sprawdzone barwniki. Producenci takich świeczek spełniają wysokie standardy, a swoje towary wytwarzają w nowoczesnych pracowniach. Wśród takich marek należy wymienić Yankee Candle, która jest światowym liderem w produkcji akcesoriów zapachowych klasy premium. Szeroki wybór ich produktów znajdziesz na stronie https://galeriadecor.pl/yankee-candle.

Inna firma, która dba nie tylko o atrakcyjny design i niezwykły wybór zapachów, to Kringle Candle, która bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i rodzinnej tradycji, również produkuje pięknie pachnące świeczki. Kringle Candle nie wykorzystuje knotów i baz ołowiowych, a ponadto tworzy świeczki ręcznie i zgodnie z normami ASTM.

Luksusowym towarem są też świeczki kolejnej amerykańskiej marki, czyli WoodWick, które wyróżniają się specjalnie zaprojektowanym, drewnianym i naturalnym knotem, który podczas spalania świeczki daje przyjemne i kojące odgłosy przypominające dźwięk skwierczącego w kominku drewna.

Wszyscy producenci niemałą wagę przywiązuje do tego, aby proponowane przez nich świeczki paliły się jak najdłużej. Wiele zależy od ich wielkości, ale zapachem tych największych cieszyć się można nawet przez ponad 150 godzin!

Zapachy i rodzaje świeczek

Chociaż palące się świeczki wciąż wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z romantycznymi jesiennymi i zimowymi wieczorami, pojawia się coraz więcej orzeźwiających zapachowych woni, które idealnie sprawdzą się także na wiosenne i letnie popołudnia oraz wieczory. Owoce, kwiaty, las, słodkości, zioła, przyprawy i nie tylko – wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zapach dopasować można nawet do okazji, stąd specjalnie wydawane edycje świąteczne czy ożywcze kompozycje letnie.

Najpopularniejsze są obecnie świeczki w słoikach o różnych rozmiarach ale kupić można również samplery, które umieszcza się w świecznikach oraz woski, które nie mają knota, w związku z czym do ich palenia niezbędne są specjalne kominki. Inną opcją są tzw. tealighty, czyli świeczki w niewielkich pojemnikach, które sprzedawane są zazwyczaj po kilka sztuk. Jedna taka świeczka pali się średnio 5 godzin.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.