Styl loftowy - cegła we wnętrzu

Mariusz Siwko
13.03.2017

Skandynawia, Nowy Jork czy Prowansja to nie tylko popularne destynacje turystyczne w ramach upragnionego urlopu, ale także kolebki dobrego gustu architektonicznego. Dziś zajmiemy się absolutnym hitem ostatnich sezonów, czyli stylem loftowym. Skąd jego fenomen i co ma z tym wspólnego czerwona cegła?

Nie od razu Kraków zbudowano 

Styl loftowy, zwany również industrialnym to kilka dominujących składników, które tworzą fenomenalny klimat w każdej przestrzeni. Do sprawców architektonicznych zachwytów należą surowe produkty, tj. cegła, metal, beton i miedź.  

Wyobraźcie sobie nowojorski kamienice sięgające nieba i tamtejsze latarnie uliczne. Taką latarnią, a przynajmniej jej częścią, można w doskonały sposób uzupełnić pomieszczenie i nadać mu niesztampowy charakter. Jeśli brakuje ci superwizji na twoje lokum, nie martw się. Wylej beton, odwiedź kilka pchlich targów, wstaw do salonu stary reflektor fotograficzny, a stropy pomaluj na biało i... witaj w twoim prywatnym Brooklynie! 

Fabryka w domu i na odwrót 

Styl industrialny w architekturze zawdzięczamy porewolucyjnemu krajobrazowi przemysłowemu w Stanach Zjednoczonych. W drugiej połowie XX wieku stare fabryki i przedsiębiorstwa były adaptowane przez mieszkańców Nowego Jorku i stąd powszechne inspiracje. 

Przestrzeń poprzemysłowych budynków była ogromna, dlatego takie rozwiązania nie są idealne dla zwolenników przytulnych i małych przestrzeni. Lofty aranżowane są w zdecydowanie surowym, minimalistycznym i chłodnym klimacie, niemniej za sprawą nietuzinkowych dodatków wnętrze zyskuje pod względem ciepła.

Jak zrobić sobie loft? 

To bardzo proste – zainwestuj w podstawowy pakiet materiałów i zaprzyjaźnij się z cegłą, drewnem i aluminium. Zaczerpnij inspiracji z gotowych projektów, dołóż swój autorski pomysł, aby wnętrze odzwierciedlało także twoją osobowość i nie zapomnij o wsparciu technicznym, czyli niezawodnych preparatach pomagających utrzymać industrial w ryzach - www.sklep.silver-stone.info/.

Kolejne trendy czekają w kolejce na zrewolucjonizowanie rynku, jednak możecie być pewni, że styl loftowy jest nieśmiertelny. Give it a try!

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie