Sprytne sposoby na nowoczesne wnętrze. Nie wydasz na to dużo pieniędzy!

Jerzy Biernacki
07.01.2021

Nowoczesne wnętrza są dziś najbardziej pożądanym kierunkiem w designie. Większość z nas planując remont czy wykończenie nowego domu/mieszkania planuje osiągnięcie efektu nowoczesności. Warto natomiast pamiętać, że to wcale nie jest takie proste – a już szczególnie przy ograniczonym budżecie. Popełnienie powszechnych błędów zniweczy cały plan, przez co wnętrze będzie wyglądać sztampowo i klasycznie, a nie nowocześnie. Jak więc osiągnąć zamierzony efekt nowoczesności? Sprawdź tych kilka sprytnych sposobów.

Minimalizm

Nowoczesny design jest nierozerwalnie związany właśnie z minimalizmem. Jeśli więc chcesz osiągnąć taki efekt, to nie możesz kupować zbyt dużej liczby dodatków. Postaw na prostotę, naturalne elementy ozdobne, kamień, szkło, stal. Zrezygnuj natomiast z pluszów, grubych dywanów, mocno zdobionych tapet.

Szarości

Są niezawodnym sposobem na osiągnięcie efektu nowoczesności. Szarości nadal są bardzo modne, a ich największą zaletą jest to, że można do nich bardzo łatwo dopasować najróżniejsze dodatki. Kolor szary tworzy piękne tło dla bardziej wyrazistych elementów wykończeniowych. Pamiętaj, że ta barwa może mieć różne odcienie, dlatego nie obawiaj się, że wnętrze będzie bure, nijakie i smutne.

Odsłoń okna

Dzięki temu prostemu zabiegowi wpuścisz do wnętrza dużo naturalnego światła, co pozwoli optycznie powiększyć pomieszczenie, a także doda mu nowoczesnego charakteru. Ciężkie zasłony, a tym bardziej zdobione firany, absolutnie nie pasują do minimalistycznego designu. Zamiast nich wybierz np. drewniane czy aluminiowe żaluzje.

Podwieszane meble

To bardzo prosty i ciekawy sposób na to, aby wnętrze było zarówno nowoczesne, jak i funkcjonalne. Podwieszane meble z oczywistych względów nie zajmują miejsca na podłodze, co pozwala dużo lepiej zorganizować przestrzeń. Będzie to również świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy docelowo planujesz zakup automatycznego odkurzacza.

Oświetlenie szynowe

Jest super nowoczesne, a przy tym efektowne i praktyczne, bo pozwala zmienić położenie opraw oświetleniowych w zależności od aktualnych potrzeb. Systemy szynowe, jeszcze do niedawna stosowane wyłącznie w przestrzeniach handlowych i przemysłowych, robią dziś furorę w designie prywatnych wnętrz.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.