Sprawdź, dlaczego warto kupić nowoczesną meblościankę

Mariusz Siwko
17.03.2020

Już sama nazwa mebla bardzo często przywodzi na myśl okres PRL-u i masywne zestawy szafek na całą ścianę. Nowoczesne meblościanki starają się przełamać stereotypy i powoli wracają do łask Polaków. Zdecydowanie różnią się od swoich poprzedniczek i to nie tylko pod względem designu. Poznaj najważniejsze zalety meblościanek w nowoczesnym stylu.

Możliwość rozsądnego zagospodarowania przestrzeni

Meblościanki cieszyły się tak ogromną popularnością, ponieważ pozwalały na przechowanie naprawdę wielu rzeczy nawet w małym mieszkaniu. Same natomiast nie zajmowały zbyt wiele miejsca – wystarczyło przeznaczyć jedną ścianę na zestaw praktycznych szafek w różnych rozmiarach. W tej kwestii zupełnie nic się nie zmieniło, choć meble zyskały nowoczesny, odświeżony wygląd.

Sklep https://meblem4.pl/ może pochwalić się ogromną kolekcją nowoczesnych meblościanek, wśród których można znaleźć zarówno w pełni zabudowane szafki, jak i przeszklone witryny. W ten sposób można schować dokumenty czy też ubrania, a jednocześnie pochwalić się pięknym zestawem filiżanek czy też zbiorem książek. W większości przypadków można także bez problemu wkomponować sprzęt RTV czy też komputer, co pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej przestrzeni.  

Funkcjonalność na pierwszym miejscu

Kilkadziesiąt lat temu meblościanki spełniały nieco inne funkcje i nie musiały posiadać np. udogodnień związanych ze sprzętem RTV. Obecnie można bez problemu znaleźć meble, które nie tylko przewidują miejsce na telewizor czy też monitor, ale także umożliwiają schowanie kabli. Sporą popularnością cieszą się również meblościanki z oświetleniem LED, które może posłużyć jako dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

Współczesne meblościanki są jeszcze bardziej nastawione na pomieszczenie naprawdę wielu przedmiotów. W tym celu projektanci mebli starają się zapewnić jak największą pojemność szuflad i szafek, a jednocześnie zapobiec bałaganowi dzięki wprowadzeniu praktycznych przegródek i schowków. Można także zapomnieć o problemach z wysuwaniem ciężkiej szuflady czy też zamykających się z hukiem drzwiczkach – nowoczesna meblościanka to w pełni wysuwane szuflady oraz szafki z cichym domykiem.

Meblościanka jako element dekoracyjny

Dawne meble miały swój urok i często były dość bogate w zdobienia. Przeważnie były jednak dość masywne i choć nie zajmowały bardzo dużo miejsca, to nadawały wnętrzom wrażenia ciężkości. Obecnie w modzie są meblościanki o opływowych kształtach i z podwieszanymi szafkami, które dodają pomieszczeniom lekkości oraz przestronności.

Nowoczesny design meblościanek sprawia, że czasami zbędne są dodatkowe dekoracje. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku mniejszych mieszkań, w których każdy dodatkowy element to jeden krok bliżej do efektu zagracenia. Niektóre zestawy szafek mają tak ciekawe kształty czy też przeszklenia, że można je śmiało uznać za artystyczną instalację i zrezygnować z powieszenia obrazu czy też wstawienia rzeźby.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.