Skuteczny i niedrogi sposób na ochłodę

Andrzej Winnicki
13.04.2021

Wiosna w pełni! Choć dni pod względem warunków pogodowych bywają kapryśne, coraz częściej temperatura na zewnątrz przypomina o wakacjach. Najbardziej upalne dni jeszcze przed nami, ale już teraz warto pomyśleć o skutecznym i niedrogim sposobie na ochłodę.

Rynek proponuje kilka ciekawych rozwiązań. Najbardziej popularne to klimatyzacja, która jednak wiąże się ze sporymi wydatkami, ponadto nie wszędzie można ją zainstalować. Alternatywą są nie tylko powszechnie dostępne i tanie wentylatory, lecz również zyskujące uznanie klientów klimatyzery. Czym się wyróżniają? Które urządzenie lepiej spełni nasze oczekiwania?

Klimatyzer – niedrogi i skuteczny

Klimatyzer to urządzenie, które oferuje chłodne i rześkie powietrze podczas upalnych dni. Choć jego efektywność działania nie jest aż tak duża, jak w przypadku klasycznego klimatyzatora, dla wielu użytkowników może to być dobre rozwiązanie. Nie każdy bowiem potrzebuje ochłody przez długi czas. Poza tym w najgorętsze dni radzimy sobie na różne sposoby, a instalacja klimatyzacji wiąże się ze sporymi kosztami, koniecznością przygotowania miejsca pod klimatyzator oraz niekoniecznie pożądaną estetyką.

Klimatyzery należą do urządzeń niewielkich rozmiarów, dlatego nadają się do zastosowania nawet w małych przestrzeniach. Ich działanie opiera się na zastosowaniu wkładów chłodzących, przez które przechodzi nagrzane powietrze. Efektem końcowym jest uzyskanie chłodnego powietrza, które sprawia wrażenie rześkiego i orzeźwiającego; ma postać wilgotnej, delikatnej mgiełki. Tego typu rozwiązania można znaleźć w wielu sklepach, np. https://Econovli.pl/.

Urządzenie nie pobiera dużej ilości prądu, dzięki czemu jest oszczędne. Poza tym można liczyć na dostępność konstrukcji, które są ciekawe pod względem estetyki. Domownicy mogą zatem pieczołowicie planować wystrój wnętrza, nie martwiąc się o to, jak będzie się prezentowało urządzenie, które posłuży podczas upalnych dni. Klimatyzer można również łatwo przenosić, a mobilność to jedna z pożądanych cech.

Tradycyjny wentylator

Z mody nie wychodzą wentylatory. Są proste w zastosowaniu, łatwe do złożenia, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, dzięki czemu można je dopasować do każdego pomieszczenia, niezależnie od jego metrażu czy aranżacji. Na rynku znajdujemy ponadto wentylatory z coraz większą liczbą opcji, dzięki czemu łatwiej dopasować sposób i efektywność chłodzenia do własnych potrzeb i oczekiwań.

Czy będzie to urządzenie lepsze od klimatyzera? Z pewnością tańsze, choć różnice w cenie nie są kolosalne. Wentylator zapewnia powiew zimnego powietrza, ale nie nawilżonego. Tutaj nie można liczyć na orzeźwiającą i delikatną mgiełkę, która sprawia wrażenie odświeżania. Takie klasyczne produkty są bardziej podatne na kurz i zabrudzenia, które – bez regularnego czyszczenia – są niestety wydmuchiwane wraz z zimnym powietrzem, a to oznacza mały komfort użytkowania.

Jeśli oczekujemy estetyki, oszczędności, efektywności działania i nie tylko zimnego powietrza, postawmy na klimatyzer.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.