Skuteczne, szybkie i przyjemne sprzątanie? Postaw na odkurzacz pionowy!

Krzysztof Jagielski
08.06.2021

Chcesz mieć czyste podłogi w całym domu? Szybko i skutecznie sprzątać kurz z dywanu, kanapy, mebli, sufitu i wnętrza samochodu? Chcesz oszczędzać czas i odkurzać, myć lub polerować podłogi jednocześnie? Jeżeli odpowiedziałeś „tak!”, rozwiązanie jest jedno… pora na odkurzacz pionowy!

Czas na sprzątanie!

Widzisz kurz na podłodze w sypialni i kilka pajęczyn na suficie w korytarzu. Na dywanie i kanapie w salonie Twój futrzak zostawił sporą garść sierści. Przy drzwiach wyjściowych są ślady błota i ziemi, bo wczoraj cały dzień padało.

W kuchni na podłodze i blacie rozgościły się okruszki po kolacji. W łazience na płytkach w pobliżu lustra (oprócz kurzu) widzisz pojedyncze włosy ze szczotki.

To znak, że czas na odkurzanie! Ale…

Wciąż znajdujesz wymówki, żeby nie sprzątać. Skończył Ci się zapas worków do odkurzacza, a Twój klasyczny odkurzacz jest nieporęczny i ciężki. Po sprzątaniu bolą Cię plecy i ręce.

Odkurzacz ma krótki kabel, więc musisz się nieźle nakombinować, żeby dokładnie odkurzyć cały dom. Przewód przeszkadza Ci i ciągle się o niego potykasz. A może zdarzyło Ci się przypadkowo wyrwać gniazdko?

Nic dziwnego, że odkurzanie to znienawidzona czynność w domu. Ale wcale nie musi tak być!

Odkurzacz pionowy i jego 5 największych zalet

Jak to możliwe, że sprzątanie z odkurzaczem pionowym jest szybkie, skuteczne i przyjemne? Dlaczego warto mieć go w domu? Zobacz!

Ulga dla Twoich pleców

Chronisz swój kręgosłup i wygodnie odkurzasz nawet przez długi czas. Dzięki pionowej konstrukcji odkurzacza sprzątasz z prostymi plecami i nie pochylasz się.

Twoje ręce nie męczą się w trakcie odkurzania. Urządzenie jest małe i lekkie (niektóre modele ważą tylko 1,4 kg!). Odkurzasz jedną ręką!

Odkurzacz jest zwrotny, łatwo nim manewrować, przenosić między pokojami i podnosić do góry, żeby odkurzyć sufity.

Nawet 3w1

Odkurzasz cały dom, od podłogi do sufitu. Usuwasz kurz z mebli i pod nimi, wnętrza auta i wysoko położonych miejsc (np. półek). Urządzenie ma funkcję klasycznego odkurzacza podłogowego, ale szybko zamienisz go w lekki odkurzacz ręczny.

Twoje podłogi są idealnie czyste i lśniące! Niektóre odkurzacze mają funkcję mopa, osuszania lub polerowania podłóg twardych.

Dzięki akcesoriom odkurzasz kanapę, fotele, szuflady, komody, regały i blaty w kuchni. Ruchoma głowica jest płaska i łatwo wsuwa się pod niskie meble. Ma elastyczny przegub, który ułatwia Ci odkurzanie wokół nóżek mebli i innych przeszkód.

Łatwo usuwasz brud wzdłuż krawędzi, narożników, w kątach, szczelinach i zakamarkach. Pomoże Ci szczotka z podświetleniem LED, dzięki której nawet najmniejszy brud nie schowa się przed Tobą.

Oddychasz czystym powietrzem

Odkurzasz i oczyszczasz powietrze w domu za jednym razem. Odkurzacz pionowy ma technologię cyklonową. Zasysa powietrze i wprawia je w ruch wirowy. W ten sposób oddziela czyste powietrze od zanieczyszczeń.

Ma filtry, które wyłapują alergeny, bakterie i wirusy. Powietrze, które wydostaje się na zewnątrz, jest zdrowe i czyste. To świetna opcja nie tylko dla alergików.

Filtry łatwo utrzymujesz w czystości. Większość z nich umyjesz pod wodą. Gotowe!

Odkurzasz bezprzewodowo

Zapomnij o niewygodnym kablu i przepinaniu go z gniazdka do gniazdka. Na rynku dostępna jest cała gama pionowych odkurzaczy bezprzewodowych. Uwolnij się i wygodnie odkurzaj!

Łatwo sprzątasz w pokojach, gdzie nie ma wystarczającej ilości gniazdek. Naładuj baterię do pełna i działaj! Niektóre modele na jednym naładowaniu sprzątają nawet przez 90 minut. To wystarczająco czasu do odkurzenia całego domu.

Oszczędzasz pieniądze

Oszczędzasz pieniądze i nie kupujesz nowych worków. Nie musisz pamiętać o systematycznym uzupełnianiu ich zapasu w domu.

Odkurzacz pionowy ma specjalny zbiornik na kurz, który opróżniasz bez kontaktu dłoni z brudem. Naciskasz przycisk lub dźwignię i gotowe! Zbiornik wystarczy umyć wodą.

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Ranking

Jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy? Szukasz urządzenia z funkcją mopa lub polerowania podłóg? Chcesz kupić odkurzacz ze szczotką do sierści zwierząt? A może kusi Cię odkurzacz dla alergików z 5 – stopniową filtracją powietrza? Ranking najciekawszych odkurzaczy pionowych znajdziesz na portalu TrafionyZakup.pl . Który model jest twoim faworytem?

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.