Ścianka barowa w kuchni – ciekawy sposób na uatrakcyjnienie wystroju tego pomieszczenia

Mariusz Siwko
27.03.2024

Lubisz dobre alkohole i często bawisz się w domowego barmana? W takim razie na pewno wielokrotnie przeszło Ci przez myśl, aby jakoś zaakcentować swoje hobby. Dobrym rozwiązaniem może być stworzenie ścianki barowej, która nie zajmuje dużo miejsca, a na pewno stanie się atrakcyjnym elementem wystroju kuchni. Oto kilka inspiracji.

Witryna barowa

Zacznijmy od najbardziej efektownej formy prezentacji alkoholi. Piękna, podświetlana witryna jest marzeniem niejednego fana barowych klimatów. Jedyną wadą tego rozwiązania jest konieczność poświęcenia sporej ilości miejsca.

Szafki wiszące

Szafki to propozycja dla tych, którzy nie mają w kuchni miejsca na witrynę. Podwieszając je zaoszczędzisz przestrzeń, jednocześnie eksponując swoją kolekcję dobrych alkoholi. Warto postawić na szafki zamykane, co uchroni butelki przed osiadaniem na nich kurzu.

Półki na markowe alkohole

Najtańszym, a wcale nie najmniej efektownym rozwiązaniem może być zamocowanie eleganckich, drewnianych półek (np. w stylu loftowym), na których postawisz butelki markowych alkoholi. Zadbaj przy tym o to, aby Twoja kolekcja rzeczywiście była godna chwalenia się nią przed znajomymi, czyli obejmowała te rzadsze, bardziej prestiżowe alkohole (np. dymne whisky).

Nie zapomnij o akcentach barowych

Na ściance barowej, poza butelkami alkoholi, warto znaleźć miejsce również na detale, które podkreślą Twoje zainteresowanie sztuką barmańską. Mogą to być różnego rodzaju akcesoria barowe, jak shaker, mieszadło, miarki czy nalewaki, ale też np. plakaty nawiązujące do kultury picia alkoholu i serwowania drinków w atrakcyjnej formie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie