Salonowy wystrój okien

Mateusz Nowak
01.02.2020

Pomimo popularności innych dekoracji okiennych czy też systemów zasłaniania wnętrz niezmiennie w modzie są zasłony, choć i one ulegają trendom, by doskonale wpisywać się w nowoczesne lub stylizowane aranżacje. To szereg tkanin, upięć, kolorów i wzorów, które bardzo mocno wpływają nie tylko na wygląd pokoju dziennego, ale również na to, jak się w nim czujemy. Poza warstwą estetyczną zasłony mają również funkcje praktyczne. Świetnie chronią intymność domowników oraz pozwalają regulować ilość światła, jakie wpada do pokoju.

  1. Jakie zasłony do salonu wybrać?
  2. Jaka gramatura materiału?
  3. Naturalne propozycje
  4. Jak to spiąć?
  5. Postaw na kolor
  6. Jakie zasłony do salonu wybrać?

Już same firany i tkaniny okienne potrafią zmienić charakter wnętrza i nadać ton aranżacji. To na kolory, wzory i sposób upięcia będziemy szczególnie zwracać uwagę, nawet wtedy gdy będzie to bardzo subtelny akcent. Zasłony do salonu z www.alena-firany.pl/zaslony-do-salonu.html stają się jednym z podstawowych elementów stylu i warto dobierać je bardzo konsekwentnie. Modne propozycje będą oczywiście przyciągać najbardziej.

Jaka gramatura materiału?

Jednym z podstawowych dylematów jest to, czy chcemy powiesić lekkie zasłony gotowe, czy też zależy nam na cięższych tkaninach, które doskonale będą chronić przed ostrymi promieniami słońca. Nowoczesne wnętrze inspirowane stylem skandynawskim z pewnością lepiej będzie się prezentować, gdy zrezygnujemy z ozdoby okna lub też zdecydujemy się na delikatne tkaniny w kolorystyce naturalnej. To podkreśli nieco surową, a czasem wręcz „nagą” stylizację i co istotne, nie będzie zmniejszać optycznie wnętrza. Cięższe materiały zazwyczaj w intensywnej szlachetnej kolorystyce lub też ze zdobionymi dekorami rewelacyjnie będą się prezentować w dużych i przestronnych salonach często utrzymanych w trendach nowojorskich lub glamour. To właśnie miękki plusz nada im nieco ekskluzywny i przytulny charakter.

Naturalne propozycje

Coraz większą popularnością cieszą się zasłony z lnu, które idealnie wpisują się w proekologiczne trendy, szczególnie wtedy gdy zachowa się ich tendencję do zagnieceń. Taka dekoracja okien świetnie będzie wyglądać, kiedy dodatkowo w salonie pojawią się serwetki czy zazdrostki z tego materiału. W połączeniu z zasłonami mogą dać niezwykłą aranżację nawiązującą do trendów naturalnych, skandynawskich czy też rustykalnych. W efekcie w każdym wydaniu będą prezentować się niezwykle oryginalnie.

Jak to spiąć?

Przy dylematach związanych z kolorami, tkaninami i wykończeniami warto już na początku zadać sobie pytanie, czy chcemy zasłony w salonie upiąć czy umarszczyć. Ten drugi sposób pozwala materiałowi dość swobodnie zwisać od sufitu do podłogi, tworząc niezwykle atrakcyjne fale. To świetnie sprawdza się szczególnie we wnętrzach, które wymagają optycznego podwyższenia. Do upinania zasłon oraz firan można wykorzystać natomiast ozdobne chwosty oraz specjalne klamry, które będą wpisywać się w stylizację salonu. Kunsztowne upięcia będą rewelacyjnie prezentować się w dużych pomieszczeniach szczególnie utrzymanych w stylu francuskim, prowansalskim czy glamour.

Postaw na kolor

Niewątpliwie to najważniejszy element dekoracji, a paleta kolorystyczna jest tak bogata, że w niuansach i odcieniach można się pogubić. Do tego oczywiście dochodzą również wzory i dekory. Wiele osób sięga po barwy naturalne i szczególnie w nowoczesnych skandynawskich wnętrzach rewelacyjnie wyglądają kremy, beże, biele, które nadają ciepły i przytulny charakter. Poza tym oczywiście popularnością cieszą się niemalże wszystkie aranżacje i te monochromatyczne, i te wielokolorowe. Je warto dobrać do innych barwnych elementów takich jak komplet wypoczynkowy, dywan czy dodatki.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.