Rolety dzień i noc – czyli jakie rolety wybrać do sypialni?

Andrzej Winnicki
15.11.2021

Istotnym elementem aranżacji każdej sypialni są rolety lub żaluzje. Słowem: coś, co zaciemni pokój, zapewni prywatność, a jednocześnie udekoruje przestrzeń okienną. Jednak to właśnie „coś” powinno być dobrze przemyślanym dodatkiem do całej aranżacji, a ponadto funkcjonalnym akcesorium. W dzisiejszym artykule proponujemy niezwykle ciekawe rozwiązanie, jakim jest roleta dzień noc.

Rolety dzień noc

Dostępne w familyrollo.pl rolety dzień noc to rodzaj wewnętrznych osłon okiennych, dostępnych w szerokiej gamie kolorystycznej. Tkanina rolety jest zaprojektowana w taki sposób, by po przesunięciu i wzajemnym nałożeniu się na siebie dwóch takich samych pasów materiału osiągnąć pożądany efekt. Kiedy nakładają się na siebie dwa pasy kryjące, zyskujemy większy dostęp światła. Kiedy zaś nałożymy na siebie pasy kryjące na pasy transparentne – pomieszczenie jest wówczas maksymalnie zaciemnione. Położenie pasów zmieniamy za pomocą eleganckiego łańcuszkowego sznureczka. Co warte podkreślenia – rolety dzień noc przez cały czas pozostają w przestrzeni okiennej, zmienia się tylko pozycję pasów materiału. Nie podnosi się całej rolety w górę, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych rolet z jednolitego materiału (choć oczywiście również można to robić).

Do jakich pomieszczeń pasuje roleta dzień noc?

Rolety dzień noc idealnie nadają się do sypialni. Zapewniają bowiem maksymalne poczucie prywatności i intymności, co jest niezwykle ważne w przypadku tego pomieszczenia. Nawet, kiedy materiał rolety jest ustawiony na tryb „dzień” i wpuszcza do wnętrza światło, to okno nie jest zupełnie transparentne i nadal chronią one pomieszczenie od ciekawskich spojrzeń. Jeden ruch wystarczy natomiast, by uzyskać maksymalne zaciemnienie. Jest to bardzo wygodne. Ponadto tego typu rolety pasują do aranżacji wnętrza w praktycznie każdym stylu, ze względu na swą prostotę i estetykę. Rolety dzień i noc doskonale sprawdzają się więc we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskich (warto wówczas wybierać stonowane kolory, takie jak biele czy szarości), ale także w przypadku wnętrz w stylu rustykalnym czy prowansalskim (świetnie będą wyglądać rolety w kolorze pastelowego różu czy subtelnego fioletu). Rolety dzień i noc mogą dyskretnie wpasowywać się w całość aranżacji sypialni albo wprost przeciwnie – stanowić mocny punkt pomieszczenia.

Rolety okienne dzień noc – design i funkcjonalność

Rolety okienne dzień i noc to produkt niezwykle uniwersalny, łączący w sobie intuicyjną obsługę, funkcjonalność, ale i ponadczasowy design. Nic dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością. Są to rolety bezinwazyjne, instalowane na ramie okiennej za pomocą montowanych na klej uchwytów. Ich montaż jest łatwy i nie sprawia żadnych problemów. Pasują zatem na każde okno, a mnogość modeli w różnych wersjach kolorystycznych sprawia, że dopasują się do wielu rozmaitych aranżacji. Ponadto mogą służyć przez wiele lat, nawet jeżeli w międzyczasie zapragniemy zmiany wystroju wnętrza. Ich ponadczasowy design sprawi, że dopasują się do reszty aranżacji. Warto jednak wówczas pamiętać, by wybierać klasyczne kolory – na przykład biele i beże. Oprócz podstawowej funkcji zasłaniania okien rolety dzień noc pozwalają dodać wnętrzu charakteru i udekorować ramę okienną. Tego typu dekoracja z powodzeniem zastępuje firanki i zasłony.

Podsumowując; rolety dzień i noc w wybranym kolorze chronią prywatność i zaciemniają wnętrze, a jednocześnie wpisują się w każdą aranżację. Montaż nie jest trudny i odbywa się bezinwazyjnie, a obsługa również jest bajecznie prosta. Sypialnia, udekorowana pięknie dopasowanymi osłonami okiennymi, pozwoli na efektywny i przyjemny odpoczynek.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.