Remont mieszkania – co warto kupować w osiedlowym sklepie wielobranżowym?

Maciej Piwowski
26.05.2023

Podstawowym etapem przygotowań do remontu mieszkania jest zgromadzenie potrzebnych materiałów. Zawsze jednak o czymś się zapomni lub czegoś zabraknie. W takiej sytuacji wybawieniem może być lokalny, osiedlowy sklep wielobranżowy. Jeśli omijasz takie sklepy szerokim łukiem w obawie przed bardzo wysokimi cenami, to jedna wizyta pozwoli Ci zmienić nastawienie. Sprawdź, co na pewno warto kupować w takich sklepach na etapie remontu mieszkania.

Elementy złączne

Elementy złączne to przykład produktów, które w małych sklepach wielobranżowych można kupić w porównywalnej lub nawet niższej cenie niż w markecie. Mamy tutaj na myśli chociażby wkręty do drewna, łączniki, śruby, podkładki, nakrętki, nitonakrętki, blachowkręty itd.

Drobne akcesoria i narzędzia

W sklepie wielobranżowym kupisz praktycznie wszystkie narzędzia potrzebne do przeprowadzenia remontu, włącznie z takimi akcesoriami, jak papier ścierny, szczotka druciana, szpachelka, paca, kielnia, krzyżyki do płytek i wiele innych. Różnica w cenie w porównaniu z marketem będzie raczej symboliczna, dlatego szkoda tracić czas na dalekie dojazdy.

Małe opakowania farb, klejów etc.

Często jest tak, że podczas remontu zabraknie nam na przykład 5 kilogramów kleju do płytek czy puszka farby do kaloryferów. Takich produktów warto szukać w osiedlowych sklepach wielobranżowych, które wręcz specjalizują się w sprzedaży detalicznej małych opakowań.

Folie malarskie, wałki, kuwety

Osiedlowe sklepy wielobranżowe są skarbnicą produktów przydatnych podczas malowania ścian. Wbrew obiegowej opinii nie trzeba się obawiać drożyzny. Jeśli zabrakło Ci wałka, kuwety czy folii do zabezpieczenia podłóg, to nie ma sensu jechać po to specjalnie do marketu, skoro wszystko dostaniesz po sąsiedzku i to w dobrej cenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie