Pufa w przedpokoju - czy to modne rozwiązanie?

Krzysztof Jagielski
02.02.2022

Niektóre osoby całkowicie zapomniały o pufach, ale warto po nie sięgnąć i wstawić nie tylko do salonu, przydadzą się także w przedpokoju. Posłużą jako praktyczny mebel pełniący funkcję zarówno schowka, jak i siedziska. Wystarczy dopasować fajne pufy do aranżacji, aby pasowały do pozostałych elementów wyposażenia. Obecnie można liczyć na bogactwo i różnorodność asortymentu, więc nie ma problemu z dobraniem pufy do wystroju przedpokoju. Nawet jeśli ktoś dysponuje niewielkim metrażem, to zawsze znajdzie się trochę miejsca na taki stylowy i funkcjonalny mebel.

Czy pufa w przedpokoju będzie przydatnym elementem wyposażenia?

Mogłoby się wydawać, że pufa jest zbędnym elementem w przedpokoju, ale w praktyce wygląda to już zupełnie inaczej. Jest to mile widziany mebel zarówno w domu, jak i mieszkaniu czy kawalerce. W większości przypadków przedpokój jest pomieszczeniem o małym metrażu, ale umiejętnie dobranymi dodatkami można go ładnie zaaranżować. Świetną opcją będzie pufa, która ma niewielkie gabaryty, więc zawsze uda się wygospodarować trochę miejsca na jej wstawienie do przedpokoju. Jest to mebel wielofunkcyjny o różnym zastosowaniu.

Pufy dodadzą pomieszczeniu przytulności, zapewnią dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy, staną się elementami dekoracyjnymi, podniosą walory estetyczne wnętrza. Pufa będzie nie tylko ozdabiać korytarz, ale też ułatwi zakładanie butów, bo można na niej wygodnie usiąść. Może służyć również jako stolik, na którym położy się torebkę lub torbę z zakupami, a jej wnętrze stać się miejscem na rozmaite przedmioty. Nadaje się do przechowywania różnych akcesoriów dla zwierząt, bibelotów itd. W każdym korytarzu przyda się pufa ze schowkiem. Niektórzy traktują pufę jako szafkę na buty. Jak widać, ma ona wiele zastosowań i jest bardzo praktycznym meblem, dlatego warto w nią zwiastować. Podniesie komfort życia i wpłynie pozytywnie na estetykę przedpokoju.

Jak wybrać odpowiednią pufę?

Do wyboru jest wiele rodzajów puf, które idealne nadają się do przedpokoju. Podczas wybierania mebla warto mieć na uwadze jego walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Najlepszy będzie model wielofunkcyjny, czyli pufa służąca jako siedzisko ze schowkiem. Model z pojemnikiem to doskonałe miejsce do przechowywania butów, szalików, czapek, rękawiczek itd. Jeśli ktoś szuka czegoś eleganckiego, chce urządzić przedpokój w stylu glamour, to powinien sięgnąć po pufę na nóżkach, pikowaną. świetnie sprawdzi się pufa w stylu minimalistycznym lub nowoczesnym.

Bardzo stylowo wyglądają modele tapicerowane, które można nawet spersonalizować. Jeśli ktoś chce mieć pufę idealnie dopasowaną do swoich preferencji i pomieszczenia, to powinien zamówić ją na wymiar. Można przebierać w materiałach, kolorach, wzorach, wykończeniach, wymiarach. W przypadku ograniczonego metrażu takie rozwiązanie sprawdza się idealnie, bo pozwala w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń, zaaranżować każdy wolny kąt. Istotne będzie również to, aby pufa była wykonana z materiałów odpornych na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Jeśli w domu są zwierzęta, to nie sprawdzą się pufy ze skóry, to samo dotyczy dużej ilości splotów i łączeń.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.