Przewodnik po wyborze najtrwalszego serwisu obiadowego z ceramiki

Mariusz Siwko
16.09.2020

Miałem to tutaj (tak wysoko, jak tylko mogę) z wyszczerbioną zastawą stołową. Zrobiłem kilka prawdziwych badań i podzieliłem się z wami moimi odkryciami. Oto kompletny przewodnik po wyborze najtrwalszego materiału stołowego. Przypnij to, udostępnij to i zapamiętaj ten post. Wszystkie inne, które znalazłem, były mylące lub kołysały się, próbując sprzedawać własne produkty. Ten przewodnik nie jest stronniczy. To tylko od zestresowanej dziewczyny, która chce ładnych potraw, które nie są łatwe do odpryskiwania przy minimalnym użyciu.

Naczynia gliniane

Atrakcyjna i niedroga ceramika to powszechny materiał ceramiczny używany w ceramice, który został wypalony, aby uczynić go twardym. Ta dekoracyjna zastawa stołowa jest wodoszczelna po glazurze i jest bardziej porowata niż kamionka, ale mniej trwała i mocna. Artyści lubią ceramikę, ponieważ jest łatwa w użyciu i tańsza.

Dzięki swojemu naturalnemu wyglądowi wyroby ceramiczne są niezwykle popularnym wyborem na nieformalne posiłki. W przeciwieństwie do kamionki, naczynia gliniane mogą mieć cieńsze ściany i wyglądać podobnie do porcelany kostnej, ale są też podatne na pęknięcia i odpryski. To jest to, co jest zwykle używane do ręcznie malowanych projektów. O grubym, ciężkim i rustykalnym wyglądzie i dotyku.

Dość porowaty, co oznacza, że może plamić lub wchłaniać ciecz, dlatego należy unikać pozostawiania jej w wodzie. Skontaktuj się z producentem, ale większość glazurowanych naczyń ceramicznych można myć w zmywarce i można ich używać w kuchence mikrofalowej.

Chociaż ładna, nie jest to zastawa warta zachodu.

Kamionka

Kamionka to również bardzo przystępna cenowo ceramika. Jest trwalszy niż ceramika. Jest mniej porowaty i jest twardszy dzięki dodaniu do niego materiału szklistego (szkła) w celu zwiększenia wytrzymałości. Jest bardziej matowy niż porcelana, a jego gęsty korpus jest bardziej odporny na zarysowania niż wyroby ceramiczne.

Kamionka jest zwykle używana do zwykłych posiłków. Ma nieprzezroczyste wykończenie i jest idealny do stosowania w rustykalnym otoczeniu. Większość dobrej jakości kamionki jest bardzo wszechstronna w użyciu i konserwacji. Można go wkładać do kuchenki mikrofalowej, zmywarki, piekarnika i zamrażarki (sprawdź u producenta konkretne właściwości zastawy stołowej). Nie należy go narażać na nagłe lub ekstremalne zmiany temperatury.

Porcelana

Naczynia z porcelany stołowej, to trakcyjny wybór i uważany jest za klasyczną zastawę stołową. Porcelanę wytwarza się przez wypalanie (lub podgrzewanie) materiałów, takich jak glina, i można ją hartować, aby zapewnić dodatkową trwałość. Porcelana to doskonały wybór dla restauracji i firm cateringowych, ale łatwiej ją złamać niż inne materiały stołowe. Porcelana, czasami nazywana porcelaną, jest wytwarzana z materiałów ceramicznych i wypalana w bardzo wysokiej temperaturze, co daje produkt o doskonałej wytrzymałości, trwałości i półprzezroczystej jakości przypominającej muszlę. Porcelana to popularna, wysokiej klasy zastawa stołowa, ponieważ oferuje doskonały biały korpus, który jest odporny na szok termiczny i ma doskonałe właściwości izolacyjne.

Porcelana i porcelana to terminy odnoszące się do zastawy stołowej wykonanej z drobnoziarnistej gliny, zwykle składającej się ze skalenia, kaolinu i kwarcu, która jest wypalana w wyższej temperaturze. Dzięki temu otrzymana zastawa stołowa jest wyjątkowo trwała i nieporowata.

Wiele osób nie rozumie różnicy między „porcelaną” a „porcelaną chińską”. W rzeczywistości te dwa terminy opisują ten sam produkt. Termin „porcelana” pochodzi z jej kraju pochodzenia, a słowo „porcelana” to po łacinie, co oznacza muszlę. Sugeruje produkt, który jest gładki, biały i lśniący. Określenie „porcelana” jest preferowane w Europie, podczas gdy „china” jest preferowana w Stanach Zjednoczonych.

Proces ten pozwala również na uzyskanie cieńszej i delikatniejszej budowy ciała. Tworzenie półprzezroczystego wyglądu, a także umożliwienie kształtowania detali, które zostaną włączone do projektu ciała.

Większość porcelany można myć w zmywarce, używać w kuchence mikrofalowej i piekarniku, chyba że producent wskaże inaczej. Chin ze złotą, srebrną lub platynową obwódką nie należy podgrzewać w kuchence mikrofalowej, a detergent o zapachu cytryny lub cytrusów może uszkodzić metalowe akcenty.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.