Przegląd szelek bezpieczeństwa – profesjonalne szkolenia dla operatorów

Marek Szydełko
18.12.2020

Bezpieczeństwo, czyli kwestia niezwykle newralgiczna w każdym aspekcie naszego życia, tym bardziej w pracy. Jeśli nasz zawód, wymaga od nas wzmożonej ostrożności, to tym bardziej powinniśmy podejść do tego zagadnienia z odpowiednią powagą. Przykładem branży, w której przestrzeganie surowych zasad BHP jest koniecznością stanowi m.in. sektor maszyn ciężkich.

O czym pamiętać, kupując maszynę?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która z opcji jest tą najlepszą. Jak zwykle zależy to od wielu czynników i każdy wybór to kwestia mocno indywidualna (https://www.riwal.com/poland/pl-pl/blog/podesty-ruchome/wynajem-czy-zakup-maszyny-na-wlasnosc). Jeśli w naszej głowie kiełkuje pomysł na zakup kompleksowego parku maszynowego, musimy najpierw przenalizować kilka następujących czynników, takich jak:

  • kwestia ekonomiczna (m.in. sposób finansowania, możliwość leasingu czy dotacji z ZUS),
  • wymagane przepisy prawa związane z utrzymywaniem maszyn ciężkich,
  • zakres i długość gwarancji,
  • koszty związane z eksploatacją podnośników, ładowarek teleskopowych oraz innych urządzeń.

Zalety wynajmu długoterminowego podestu roboczego

W przypadku, gdy zdecydujemy się wynajem długoterminowy, ciężar odpowiedzialności za wcześniej wspomniane aspekty w dużej mierze przechodzi na firmę użyczającą nam maszyny. Wynajmując podest roboczy od renomowanego dostawcy (takim jest np. RIWAL), możemy liczyć m.in. na:

  • całodobową dostępność sprzętu w wybranej przez nas lokalizacji,
  • profesjonalne i kompleksowe wsparcie serwisowe (z opcją mobilną),
  • elastyczność w ustalaniu warunków umowy,
  • regularne przeglądy UDT (Urzędu Dozoru Technicznego) oraz działania konserwacyjne,
  • terminowość w kwestiach związanych z ubezpieczeniem maszyn.

Działając w branży przemysłowej (zakłady produkcyjne), logistycznej lub obsługując centra handlowe, wynajem długoterminowy zwyżki jest świetnym rozwiązaniem pod jednym warunkiem. Jakim? Jeśli wybierzemy uznanego dostawcę! Takim jest właśnie RIWAL, dlatego szczerze polecamy niniejszą ofertę!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.