Projekty wnętrz – jak stworzyć dom swoich marzeń?

Maciej Piwowski
29.03.2021

Piękne wnętrze domu lub mieszkania nie tylko przyciąga spojrzenie, ale pozwala nam również po całym ciężkim dniu w spokoju ukoić nerwy, odpocząć nieco i podładować akumulatory. To miejsce, do którego chce się wracać i w którym z radością przebywamy każdego dnia. Zależnie od naszej pomysłowości możemy ten sam efekt osiągnąć w wielu różnych stylach wnętrz. Jak to zrobić? Od czego zacząć?

Samodzielnie czy z projektantem?

            Urządzenie domu samodzielnie kusi bardzo wiele osób. Przede wszystkim to oczywiście oszczędność. Często jednak uznajemy, że jest to zadanie prostsze, niż rzeczywiście jest. Z poczuciem gustu i umiejętnościami projektowymi zdecydowanie łatwo się przeliczyć. Często nawet nie sam brak gustu może stanowić problem, a niezrozumienie tego jak trudne może się okazać wykonanie pewnych naszych koncepcji. Projektanci oprócz idealnego aspektu wizualnego pod określony styl i oczekiwania dużą uwagę przywiązują do kwestii technicznych oraz posiadanego budżetu. I to często takie właśnie doświadczenie branżowe owocuje niezwykle ciekawymi projektami i wykonanymi na ich podstawie aranżacjami wnętrz domów lub mieszkań. Projektowanie wnętrz to zadanie, które zdecydowanie warto pozostawić fachowcom i osobom z olbrzymim doświadczeniem w tej dziedzinie, takim jak zespół gr8design.pl z siedzibą w Warszawie.

Doskonały projekt – inwestycja w mieszkanie

            Mało osób widzi w projektowaniu wnętrz również inną korzyść poza estetyką. To także sposób na podbicie wartości posiadanych przez nas mieszkań. Może się to więc okazać działaniem korzystnym dla inwestorów, którzy cenią sobie nieruchomości klasy Premium. Często nawet tańsze i nieco starsze mieszkania mogą po pracy projektanta przypominać znacznie wyższy standard. Oczywiście po każdym projekcie przychodzi czas na jego wdrożenie. To zwykle odbywa się również pod okiem inwestora i projektanta, dzięki czemu uzyskujemy dokładnie taki efekt estetyczny i funkcjonalny, jakiego oczekiwaliśmy.

Wybieramy projektanta – portfolio

Każdy projektant wnętrz czy też biuro projektowe posiada swoje portfolio, na podstawie którego możemy ocenić umiejętności czy też możliwości takich osób. Bardzo często możemy również poprosić o pokazanie nam projektów podobnych stylistycznie do naszych założeń. W ten sposób szybko przekonamy się dana osoba będzie miała nam coś do zaproponowania. Istotne jest również posiadanie stałego wglądu w prace projektowe, możliwości modyfikacji na przykład w momencie, gdy zmienia się budżet, który przeinaczyliśmy na prace tego rodzaju.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.