Poznaj 4 najważniejsze zasady udanego zakupu nowoczesnego krzesła biurowego !

Jerzy Biernacki
04.03.2022

Niewygodne krzesło potrafi skutecznie zepsuć nastrój, zabić kreatywność, zniszczyć chęci do pracy i sprawić, że kręgosłup zacznie wołać o pomoc. I choć często o tym nie myślimy, to wielogodzinne siedzenie na niewygodnym i nieergonomicznym siedzisku może zaowocować poważnymi bólami i konsekwencjami zdrowotnymi. Dlatego dobre krzesło należy się pracownikowi tak jak wypłata, komputer służbowy czy dostęp do kawy, herbaty i innych napojów. Krzesła Sedus to szeroki wybór modeli dla każdego, kto szuka komfortu i ulgi.

Zadbaj o… cztery litery! Cztery najważniejsze zasady wyboru najlepszego krzesła do pracy

Najważniejsze zasady określające idealne krzesło biurowe można ująć jednym słowem: WERS, czyli W jak wygoda, E jak ergonomia, R jak regulacja i „S”, czyli neutralna pozycja kręgosłupa. Jak o to wszystko zadbać i dobrze wybrać fotel biurowy?

1.W jak WYGODA. Siedź komfortowo i pozbądź się bólu

Dobrej jakości krzesło biurowe powinno zapewniać wygodę siedzenia. Chodzi o to, by nie trzeba było poprawiać swojej pozycji co kilka minut, nie wiercić się i nie rozpraszać, by nie bolały pośladki, by nie cierpiał kręgosłup. Nowoczesne krzesło musi być jak ulubiona poduszka, która otula i podpiera ciało. Powinno sprawić, by nie chciało się z niego wstawać. Dlatego tak istotne są materiały, z jakich wykonuje się krzesła biurowe, kształt siedziska i dopasowanie oparcia. Oparcie podtrzymuje nasze plecy, dlatego ważne jest, by dopasowywało się do osoby siedzącej.

2. E jak ERGONOMIA. To fotel powinien dopasować się do Ciebie, nie Ty do fotela!

Ergonomiczny fotel to fotel do zadań specjalnych. Coś jak włoskie espresso wśród kaw, jak ferrari wśród samochodów, jak chanel nº5 wśród perfum. Powinien podpierać lędźwie, by chronić przed bólem; mieć regulowaną wysokość siedziska, by dawać komfort każdemu bez względu na wzrost;  zapewniać regulację podłokietników, by przynosić ulgę i gwarantować oparcie łokciom; stawiać opór plecom, by odchylenie oparcia było dopasowane do wagi siedzącego i jego wygody. Dzięki ergonomicznemu fotelowi zadbasz o swoje zdrowie i komfort pracy i skupisz się na zadaniach, nie na walce z dyskomfortem.

3. R jak RÓŻNORODNOŚĆ. Od rozwiązań klasycznych po awangardowe modele

Każdy człowiek ma inne potrzeby, różni się wzrostem i wagą, ma inne oczekiwania. Dlatego różnorodność krzeseł biurowych w MP Polska – wyposażenie biura meble to jedna z naszych większych zalet. Regulacja niemal każdego parametru – wysokości, ustawienia podłokietników, dopasowania do pleców czy szyi – oraz wybór kształtu, koloru czy rodzaju krzesła biurowego pozwala dobrać siedzenie idealne. Wygodny i ergonomiczny fotel biurowy podążający za dynamiką ciała? Żaden problem. Stymulujące siedzisko dla elastycznej pracy? Nie ma sprawy. Fotel z przedłużonym oparciem, który osłania od innych osób? Załatwione. A może awangardowe fotele, które mogą być także huśtawką? To wszystko – i wiele więcej – znajdziesz właśnie u nas.

4. S jak… kręgosłup. Kilka słów o prawidłowej postawie kręgosłupa

Aby zapobiegać bólom kręgosłupa, trzeba zadbać o jego ułożenie. Kręgosłup dźwiga nas tak, jak mitologiczny Atlas dźwiga glob na swoich barkach. Dobrze jest więc wesprzeć go w tym nadludzkim wysiłku! Utrzymywanie kręgosłupa w neutralnej pozycji „S” sprawia, że jest odciążany, a nie przeciążany. Podparcie dla okolic lędźwi oraz dla łokci, wygięcie stawów kolanowych i biodrowych pod kątem prostym, pełne oparcie stóp o podłogę lub podnóżek i usadzone głęboko pośladki – to idealna postawa podczas siedzenia w ergonomicznym fotelu. Jednak dla własnego zdrowia oraz higieny psychicznej warto zmieniać swoją pozycję. Dlatego na popularności zyskują biurka do pracy na stojąco, piłki, krzesła biurowe bujane, ruchome siedziska, a nawet… klękosiady!

Nowoczesne biuro to wygodne biuro

Różnorodność w biurze jest mile widziana. Każdy pracownik ma swoje preferencje i na pewno doceni różne możliwości pracy – na stojąco, w profesjonalnym i ergonomicznym fotelu biurowym, na fotelu-huśtawce. Najważniejsze są bowiem wygoda i zdrowie. Pamiętaj o tym, kupując krzesła do pracy.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie