Pompa ręczna – jakie są jej zalety?

Krzysztof Jagielski
16.08.2023

Szukając pompy do swojej studni prawdopodobnie wybierasz między modelami głębinowymi a hydroforowymi. Warto natomiast wiedzieć, że w wielu przypadkach wystarczająca może być prosta pompa ręczna. Sprawdzi się np. wtedy, gdy potrzebujesz tylko okazjonalnie pozyskać wodę z własnego ujęcia do podlania kwiatów z konewki. O zaletach pomp ręcznych przeczytasz w naszym artykule.

Niezawodność

Podstawową zaletą ręcznych pomp do wody jest ich niezawodność, która wynika z bardzo prostej konstrukcji. Jeśli potrzebujesz pompy do okazjonalnego użytku, która będzie gotowa do pracy zawsze wtedy, gdy musisz pozyskać trochę wody z własnego ujęcia, to pompa ręczna jest dobrą propozycją.

Niska cena

Pompę ręczną można kupić już za około 250-300 złotych, a używaną jeszcze taniej. To niewielka kwota w porównaniu z tą, jaką trzeba zapłacić za solidną pompę hydroforową czy tym bardziej głębinową. Masz ograniczony budżet, a nie oczekujesz super wydajności i automatyzacji procesu pobierania wody ze studni? Pompa ręczna to rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę.

Bardzo łatwa obsługa

Z obsługa pompy ręcznej poradzi sobie każdy, nawet dziecko czy wątła kobieta. Dzięki temu może to być idealny wybór na działkę czy nawet do domu, jeśli celem posiadania studni jest okazjonalne pozyskiwanie wody do podlewania roślin.

Szybki montaż i demontaż

Na tę zaletę szczególną uwagę zwrócą działkowcy, którzy padli już ofiarami złodziei. Pompę ręczną można zamontować w ciągu kilku chwil i równie szybko ją zdemontować, zabierając ze sobą i przechowując ją w garażu czy w piwnicy. Pompa jest na tyle kompaktowa, że spokojnie przewieziesz ją nawet w bagażniku samochodu miejskiego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie