Podłoga betonowa – poznaj jej najważniejsze zalety

Piotr Kowalczyk
03.06.2024

Podłoga betonowa prezentuje się niezwykle efektownie, ale też budzi spore obawy wśród osób zainteresowanych tym rozwiązaniem wnętrzarskim. Można się spotkać z opinią, że jest to podłoga kłopotliwa w utrzymaniu, zimna, dominująca pomieszczenie itd. W naszym poradniku znajdziesz natomiast szereg argumentów, które mogą Cię skłonić do spełnienia swojej fantazji o posiadaniu betonowej podłogi w domu czy mieszkaniu.

Trwałość

Jeśli szukasz podłogi na lata, która nawet po kilku dekadach codziennego użytkowania nie będzie wymagać wymiany czy nawet renowacji, to beton jest dobrą propozycją dla Ciebie. To świetny wybór również dla posiadaczy psów i kotów, którzy dobrze wiedzą, że kontakt z pazurami kończy się źle dla podłóg drewnianych i laminowanych.

Nowoczesny design

Beton architektoniczny to wręcz synonim nowoczesności, dlatego taka podłoga będzie doskonale pasować do wnętrz urządzonych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu, w tym loftowych i industrialnych.

Jest łatwa w utrzymaniu w czystości

Wbrew obiegowej opinii betonowa podłoga nie jest źródłem koszmarów dla osób pedantycznie dbających o czystość. Wymaga jedynie impregnacji specjalną żywicą, po której zastosowaniu nie będzie żadnego problemu z jej odkurzaniem i myciem na mokro.

To wciąż rzadko spotykany wybór

Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzić wnętrze zgodnie z własnymi preferencjami, bez oglądania się na trendy i sięgania po utarte konwencje, to podłoga betonowa będzie dobrym wyborem. Możesz mieć pewność, że Twoi goście będą zachwyceni jej widokiem i samo nabiorą ochoty na takie wykończenie podłogi, która dziś stanowi prawdziwą rzadkość w prywatnych wnętrzach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie