Po co mi klej montażowy na budowę?

Mateusz Nowak
23.06.2022

Klej to praktyczne akcesorium niezbędne na każdym etapie budowy domu. Już na początku prac budowlanych, czyli w momencie stawiania fundamentów, warto sięgnąć po klej do murowania, który doskonale sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnej zaprawy murarskiej, oraz klej do styropianu, który pozwala na stworzenie trwałej termoizolacji budynku. Na kolejnych etapach natomiast bardzo się przydaje klej montażowy.

Do czego może się przydać budowlany klej montażowy?

Klej montażowy, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia montaż elementów wykończeniowych takich jak płytki w kuchni i łazience oraz panele podłogowe, klepki parkietowe, wykładziny i tapety na ścianach. Dzięki silnemu łączeniu będą się one dobrze trzymać, co zagwarantuje solidny i trwały końcowy efekt wizualny. Poza tym klej montażowy służy również do mocowania różnorakich elementów dekoracyjnych, w tym luster, sztukaterii, girland, zdjęć czy obrazów – bez niego nie byłaby możliwa aranżacja wystroju wnętrz nowego domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając klej montażowy na budowę?

Wybierając budowlany klej montażowy warto brać pod uwagę przede wszystkim jego parametry oraz zastosowanie. Dobry produkt tego typu wyróżnia ekstremalna przyczepność, wysoka wytrzymałość, duża odporność na wilgoć i inne niesprzyjające czynniki oraz prostota obsługi – na to należy położyć największy nacisk. Poza tym budowlany klej montażowy musi być wszechstronny, tak aby można go było stosować na różnego rodzaju podłożach, nie tylko najpopularniejszych jak beton i drewno, ale też na przykład na szkle i metalu.

Po jakie budowlane kleje montażowe warto sięgnąć?

Marka Soudal oferuje ciekawe rozwiązania z kategorii klejów montażowych. Największą popularnością wśród konsumentów, zwłaszcza tych zawodowo zajmujących się budownictwem i remontami, cieszą się uniwersalne kleje tego producenta, czyli Fix All w trzech odsłonach: Turbo, Flexi, High Tack i Crystal. Więcej na ich temat znajdziecie na Tosieklei.pl. Każdy z nich jest wyjątkowo mocny, trwały i wytrzymały, a do tego świetnie łączy się z różnymi rodzajami podłoży budowlanych i łatwo się go aplikuje. Taki klej można wykorzystać do dowolnych prac wykończeniowych wykonywanych zarówno w domu, jak i jego otoczeniu.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.