Płyty chodnikowe nigdy nie cieszyły się przesadną popularnością wśród inwestorów indywidualnych. Wciąż kojarzy się je przede wszystkim z inwestycjami samorządowymi oraz utwardzaniem terenów wokół bloków, galerii handlowych, ale niekoniecznie prywatnych domów. Na szczęście to podejście powoli się zmienia i obserwujemy sukcesywny wzrost zainteresowania płytami chodnikowymi. Sprawdź, dlaczego warto wybrać je do przydomowego ogrodu.
Płyty chodnikowe, w odróżnieniu od kostki małoformatowej, mogą być wykorzystane do budowy w zasadzie każdego ciągu komunikacyjnego czy elementu małej architektury w przydomowym ogrodzie. Świetnie sprawdzają się do wykonania z nich m.in.:
Płyty chodnikowe stanowią również ciekawy akcent dekoracyjny na rabatach kwiatowych.
Bardzo efektowny design
Czego jak czego, ale efektownego wyglądu płytom chodnikowym odmówić na pewno nie można. Oczywiście znajdziemy wśród nich także podstawowe, tanie modele wykorzystywane przede wszystkim w przestrzeni publicznej, ale specjalnie z myślą o inwestorach indywidualnych producenci proponują coraz ciekawsze serie płyt, w tym z uszlachetnieniem, ciekawymi fakturami, w różnych formatach i wariantach kolorystycznych.
To wszystko sprawia, że płyty chodnikowe można bez żadnego problemu dopasować do charakteru dowolnego ogrodu czy architektury każdego budynku mieszkalnego. Na rynku są dostępne płyty idealnie korespondujące zarówno z minimalistyczną, jak i klasyczną czy śródziemnomorską zabudową.
Płyty chodnikowe budzą szczególnie duże zainteresowanie wśród inwestorów indywidualnych szukających idealnego materiału do wykonania przydomowego tarasu. Pod wieloma względami jest to lepszy wybór niż drewno czy tym bardziej ceramika. Płyt nie trzeba odnawiać (wystarczy je zaimpregnować), zabezpieczać przed niekorzystnymi czynnikami pogodowymi, nie pękają, nie ścierają się i nie rozwarstwiają, są również bardzo bezpieczne zimą.
Do zalet płyt chodnikowych należy zaliczyć także ich atrakcyjną cenę oraz to, że są łatwe i szybkie w układaniu (co również powinno mieć przełożenie na koszt wykonawstwa).