Planujesz budowę domu? Zobacz zdjęcia z budowy domów jednorodzinnych

Mateusz Nowak
14.01.2016

Serwisy społecznościowe zdominowały nasze wirtualne życie. Dziś służą nie tylko rozrywce i zawieraniu znajomości, ale również zdobywaniu potrzebnych nam informacji, poszukiwaniu porad czy pomysłów. Coraz większą popularnością cieszą się społeczności tematyczne, a wśród nich w czołówce utrzymuje się społeczność ludzi budujących...

Społeczność skupiona wokół serwisów poświęconych budownictwu to zarówno ludzie budujący,jak i urządzający swoje domy i mieszkania. Poszukują sprawdzonych fachowców, porównują ceny robocizny i materiałów, przeglądają zdjęcia aranżacyjne i realizowanej budowy domów.

Czy warto oglądać zdjęcia z budowy?

Zdjęcia z realizacji budowy domów jednorodzinnych cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, są najchętniej komentowanymi i ocenianymi galeriami. Dlaczego interesują nas zdjęcia wylewanych fundamentów, niedokończonych ścian murowanych czy układania dachówki? Chcemy po prostu wiedzieć, co nas czeka. Najczęściej dom budujemy raz w życiu i choć solidnie przygotowujemy się do każdego etapu budowy, to nie zawsze możemy wiedzieć, czego się spodziewać.

Fotorelacja z placu budowy często w niczym nie przypomina atrakcyjnych zdjęć aranżacyjnych wnętrza. Inwestorzy nie ubarwiają sytuacji na budowlanym terenie. Widzimy więc piętrzące się opakowania po materiałach budowlanych, zachlapane betoniarki i najchętniej komentowane fuszerki ekipy. Osoby prowadzące dziennik budowy chętnie dzielą się doświadczeniami z wykonawcami czy kierownikiem budowy.

Jak wygląda w rzeczywistości projekt domu?

Rzecz jasna oglądanie zdjęć z budowy, to nie tylko zmierzenie się trudnościami. Najwięcej emocji wzbudzają zdjęcia, które przedstawiają wybudowany już dom, według tego samego projektu wybranego przez nas.

- Nasi czytelnicy bardzo często pytają o zdjęcia z realizacji domu według projektu, którym są zainteresowani – mówi ekspert z portalu społecznościowego Moj.DOM.pl. - I choć gotowe projekty posiadają profesjonalne wizualizacje, to jednak dopiero zdjęcie z budowy pozwala zobrazować sobie, jak będzie wyglądał dom. Dla nas to prawdziwa radość i satysfakcja, że nasi dotychczasowi klienci tak chętnie dzielą się fotodokumentacją swoich inwestycji z dołączającymi do naszej społeczności osobami.

Gotowy projekt domu z indywidualnymi zmianami?

Gotowe projekty domów jednorodzinnych, czyli tzw. projekty katalogowe są znacznie tańsze i bardziej dostępne niż projekty tworzone na indywidualne zamówienie. Pamiętajmy jednak, że wymagają one obowiązkowej adaptacji do lokalnych warunków działki.

- Na etapie adaptacji można też wprowadzić zmiany dostosowujące projekt domu do indywidualnych potrzeb – zaznacza ekspert portalu Moj.DOM.pl. - Nasi klienci często zlecają zmiany dotyczące wnętrza domu: rozmieszczenia ścianek działowych, otworów okiennych i drzwiowych czy zmiany funkcji pomieszczeń, tak by katalogowy projekt odpowiadał oczekiwaniom rodziny.

Zmiany dotyczą też technologii budowy, instalacji czy materiałów wykończeniowych.

- Buduję dom Granat, ale musiałem powiększyć pomieszczenie gospodarcze na parterze, by zrobić tam kotłownię. Zmieniłem też wcięcie nad oknem na dachu, żeby zaczęło się na wysokości garażu a nie jak dotąd na wysokości okna – opisuje zmiany jeden z użytkowników Moj.DOM.pl.

Na zdjęciach z budowy widać zmiany, na jakie zdecydowali się inwestorzy. I modyfikacje te często są inspiracją dla kolejnych osób budujących – tylko teoretycznie - ten sam projekt. Więcej ciekawych publikacji znajdziecie na www.dom.pl/budowa-i-remont-domu

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.