Panele winylowe na podłogę w kuchni: dlaczego to dobry wybór?

Piotr Kowalczyk
01.10.2020

Panele winylowe nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością, jak laminowane. Powodem jest oczywiście głównie wysoka cena zakupu – nawet najtańsze modele kosztują kilkakrotnie więcej za każdy metr kwadratowy. Gdy jednak porównamy takie panele z chociażby glazurą, to okaże się, że różnica cenowa nie jest już tak uderzająca. Panele winylowe mogą być bardzo ciekawym wyborem do wykończenia podłogi w kuchni, a przemawiające za tym argumenty znajdziesz w naszym poradniku.

Coś innego

Panele są fajną alternatywą dla zwykłych płytek, które zwyczajnie się już nam nieco opatrzyły. Znajdziemy je w zdecydowanej większości kuchni. Dlatego chcąc nadać swojemu wnętrzu odrobiny indywidualizmu, warto pomyśleć właśnie o panelach winylowych, które z wyglądu świetnie imitują drewno.

Niski koszt ułożenia

To ogromna zaleta paneli winylowych w zestawieniu z chociażby ceramiką. Co prawda koszt zakupu metra kwadratowego płytek jest porównywalny, ale cena ułożenia będzie już znacznie wyższa – minimum 50 złotych za metr kwadratowy. Tymczasem usługę położenia paneli winylowych można mieć nawet gratis, jeśli zdecydujemy się zlecić to fachowcom ze sklepu, w którym dokonaliśmy zakupu.

Bezproblemowa wymiana paneli

Wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach. Jeśli dojdzie do uszkodzenia płytki, to jej wymiana jest jednak dość problematyczna, a na pewno hałaśliwa i czasochłonna. W przypadku paneli winylowych sprawa wygląda inaczej. Dodatkowo, gdy po jakimś czasie podłoga się nam znudzi, to jej wymiana nie nastręczy żadnych większych problemów.

Są odporne na wilgoć i zalanie

Z tego też powodu panele winylowe stanowią doskonałą alternatywę dla ceramiki i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni oraz innych mokrych pomieszczeniach – włącznie z łazienką. Zachlapanie czy nawet zalanie w niczym im nie zaszkodzi.

Są bardzo ciche

To duża zaleta paneli winylowych, którą docenią osoby nieznoszące charakterystyczne głuchego dźwięku, jaki towarzyszy stąpaniu po zwykłych panelach laminowanych. Modele winylowe śmiało można polecić też do domu, po którym chodzi się w butach – w tym na obcasie. Sąsiedzi z dołu będą wdzięczni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.