Oświetlenie podszafkowe - ultracienkie oprawy LED

Remigisz Szulc
03.02.2017

Oświetlenie podszafkowe to obecnie jedno z najczęściej stosowanych rodzajów oświetlenia. Oprawy podszafkowe LED cechują się dużą energooszczędnością, dają wiele możliwości zastosowania, konfiguracji, a ich montaż jest niezwykle prosty. Płaski kształt opraw idealnie dopasuje się do każdego rodzaju wnętrza i nie przytłoczy swoim rozmiarem. Oprawy podszafkowe zapewniają mocne, przyjemne światło i perfekcyjne doświetlenie wnętrza. Wpływa to nie tylko na ostateczny efekt wizualny wnętrza, ale na nasze bezpieczeństwo i funkcjonalność kuchni.

Oprawy opcjonalnie posiadać mogą czujniki ruchu bądź dotyku. Dzięki wyłącznikowi bezdotykowemu można włączyć lub wyłączyć oświetlenie za pomocą jednego ruchu ręki (do 10cm od czujnika). Wyłącznik do dotykowego włączania i wyłączania zaś pozwala na podłączenie sensora do klamki, uchwytu bądź obudowy wykonanej z materiału przewodzącego. Oprawy takie możesz znaleźć chociażby na https://amled.pl/oswietlenie-podszafkowe

Oświetlenie podszafkowe w kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym spędzamy niemało czasu na przygotowywaniu posiłków. Niezwykle ważne jest odpowiednie podświetlenie blatu roboczego czyli strefy użytkowej kuchni. W miejscu gdzie posługujemy się ostrymi narzędziami, jak noże, oraz wykonujemy precyzyjne czynności, niezbędna jest odpowiednia dawka światła. Z kolei ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym będzie zastosowanie opraw podszafkowych w celu podkreślenia wybranych elementów wystroju czy wyposażenia kuchni.

Oświetlenie podszafkowe w innych wnętrzach

Oprawy oświetleniowe podszafkowe doskonale odnajdą się również poza kuchnią. Takie rozwiązanie zagwarantuje doskonałe oświetlenie wszelkiego rodzaju wnęk, półek, witryn czy szaf. Dyskretne, ultrapłaskie, kilkumilimetrowe formy opraw LED pozwolą umieścić je nawet w najmniej dostępnym miejscu- tam, gdzie inny rodzaj oświetlenia byłby niemożliwy do zastosowania.

Technologia LED w oprawach podszafkowych

Oświetlenie podszafkowe LED cieszy się obecnie największą popularnością. Oprawy te minimalnie się nagrzewają, są niezwykle wydajne, cieszą się długą żywotnością i znikomym poborem energii, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Doświetlenie blatu w kuchni, na którym pracujemy, wymaga zastosowania nieco silniejszych diod, które optymalnie oświetlą nam przestrzeń roboczą. By podkreślić aranżacyjne detale w pomieszczeniu, wystarczą słabsze diody LED, dzięki którym osiągniemy ciepłe, miękkie światło.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie