Oryginalne zachęty, czyli jak deweloperzy przekonują do zakupu mieszkania? 5 ciekawych przykładów

Marek Szydełko
22.05.2017

Choć w ostatnich latach deweloperzy raczej nie narzekali na brak zainteresowania swoimi inwestycjami, to nadal ważną kwestią pozostaje to, jak przekonać klienta, aby kupił mieszkanie właśnie od tej konkretnej firmy. Deweloperzy prześcigają się w pomysłach, bo sam rabat pieniężny to czasami zbyt mało – w końcu oferują go wszyscy i na klientach nie robi to już szczególnego wrażenia. Dlatego firmy deweloperskie sięgają po coraz bardziej oryginalne zachęty. Wymieniamy 5 najciekawszych przykładów.

  1. Voucher wakacyjny – to bardzo miły dodatek dla osób, które finansują zakup mieszkania z kredytu, są na dorobku i prawdopodobnie nie byłoby ich stać na atrakcyjne, zagraniczne wakacje. Jest to gratis, który szczególnie dobrze trafia do kobiet i może istotnie wpłynąć na decyzję o zakupie mieszkania.
  2. Wykończenie mieszkania w cenie – tutaj zwykle pojawia się gwiazdka, pod którą kryje się limit kwotowy np. do 20 tysięcy złotych, ale to i tak sporo. Osoby kupujące mieszkanie w stanie deweloperskim zwykle obawiają się etapu wykończenia: niesolidności wykonawców, przekroczenia budżetu, zawalonych terminów itd. Oferta dewelopera może więc okazać się bardzo kusząca.
  3. Zabudowa kuchenna – jest to coś wartościowego (choć oczywiście deweloperzy stosują limity kwotowe), a w dodatku niezbędnego w każdym mieszkaniu. Dla nabywcy może to być ta wisienka na torcie i ostateczny powód, aby zdecydować się właśnie na ofertę tego dewelopera.
  4. Wynajem auta na rok – oryginalny gratis, który spotyka się coraz częściej. Panuje moda na tzw. wynajem długoterminowy (alternatywa dla leasingu czy kredytu samochodowego). Deweloper podejmuje więc współpracę z lokalnym dilerem, wynajmuje od niego np. 20 samochodów niższej klasy, uzyskuje spory rabat, a następnie oferuje te auta nabywcom mieszkań. Można wówczas zastosować chwytliwe hasło reklamowe w stylu: „Samochód do mieszkania GRATIS*”.
  5. Pomoc w uzyskaniu lepszych warunków kredytu – to bardzo atrakcyjna rzecz dla osób, które jeszcze nie uzyskały kredytu hipotecznego i obawiają się, że mogą nie mieć odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Deweloperzy często współpracują z bankami, dzięki czemu – jako duzi klienci – uzyskują lepsze warunki i mogą je zaoferować swoim klientom. W dłuższej perspektywie taki „gratis” jest najbardziej opłacalny, bo pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy przez cały okres spłacania kredytu.

Każdy z tych „gratisów” może być bardzo atrakcyjny dla potencjalnego klienta i w ostateczności zdecydować o tym, że wybierze on właśnie tę ofertę. Deweloper z koeli ponosi mniejszy koszt niż w przypadku udzielenia dużego rabatu pieniężnego. Wszyscy są zadowoleni.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.