Opierzenie deski czołowej z blachy – poznaj zalety tego rozwiązania

Krzysztof Jagielski
25.03.2024

Deska czołowa może zostać wykończona na kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej zalecanych jest wykonanie jej opierzenia z blachy. To zadanie dla doświadczonego dekarza, co oczywiście podnosi koszty całej operacji. Warto jednak sięgnąć do kieszeni, ponieważ efekt końcowy będzie więcej niż satysfakcjonujący. O zaletach tego rozwiązania piszemy w naszym poradniku.

Odporność na czynniki pogodowe

Blacha jest trwała i w pełni odporna na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, zapewniając tym samym wieloletnią ochronę deski czołowej, która nie będzie wymagać dodatkowego zabezpieczenia i powtórnej konserwacji.

Stosunkowo szybki montaż

Choć opierzenie z blachy wymaga precyzyjnego montażu i odpowiedniej obróbki, to doświadczona ekipa dekarska poradzi sobie z tym bez większego problemu. W praktyce jest to praca na 1-2 dni.

Estetyka

Opierzenie deski czołowej z blachy to świetny wybór dla inwestorów, którym zależy na bardzo estetycznym wyglądzie deski i tym samym całego dachu budynku. Podkreślmy, że blacha jest dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, doskonale komponując się z nowoczesną architekturą.

Trwałość

Wybierając blachę można na lata zapomnieć o kwestii deski czołowej, która powinna prezentować się równie estetycznie w pierwszym i dwudziestym roku zamieszkania w domu. Oczywiście wiele zależy tutaj od jakości samej blachy, dlatego nie warto na niej oszczędzać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie