Omawiamy ciepły montaż okien

Andrzej Winnicki
24.09.2021

Ciepły montaż okien to coraz popularniejsza technika montowania ościeżnic, którą dziś ma w swojej ofercie większość firm budowlanych zajmujących się stolarką okienną. Ale jeśli chcemy, możemy go też wykonać samodzielnie. Cała procedura nie jest zbyt skomplikowana ani pracochłonna, choć wymaga z pewnością podstawowej wiedzy z zakresu budownictwa oraz umiejętności manualnych. Zanim zabierzemy się do pracy, przygotujmy niezbędne narzędzia: taśmę rozprężną, pianką poliuretanową oraz taśmę paroizolacyjną.

Ciepły montaż okien krok po kroku

Ciepły montaż okien wykonuje się etapowo. Zaczynamy od położenia po stronie zewnętrznej warstwy paroprzepuszczalnej, zabezpieczającej izolację przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz, następnie w szczelinie okiennej aplikujemy piankę PUR, pełniącą rolę izolatora, i kończymy na położeniu po stronie wewnętrznej warstwy paroszczelnej, chroniącej izolację przed przenikaniem wilgoci z pomieszczenia. W ten sposób tworzy się trójwarstwowy system uszczelniający, który w praktyce zdaje egzamin o wiele lepiej niż tradycyjne uszczelnienie oparte na kicie szklarskim.

Wady i zalety ciepłego montażu okien

Ten nowoczesny montaż okien ma dwie niezaprzeczalne zalety: zapewnia niezwykle efektywną izolację termiczną, a przy okazji również zwiększa izolację akustyczną. Stąd też jego wygórowana cena – koszt takiej innowacji jest nieco większy niż wspomnianych wcześniej tradycyjnych rozwiązań. Pamiętajmy jednak, że koszt ten zrównoważą oszczędności, na jakie w dłuższej perspektywie pozwoli nam trójwarstwowy montaż okien, dzięki niemu bowiem będziemy mogli znacząco obniżyć koszty ogrzewania w czasie zimy. Więcej informacji o ciepły montażu okien pod adresem https://www.soudal.pl/cieply-montaz-okien-sws

Gdzie sprawdzi się ciepły montaż okien?

Ciepły montaż okien jest rozwiązaniem uniwersalnym, dlatego stosuje się go zarówno w prywatnych domach i mieszkaniach, jak i firmach czy biurowcach. Coraz częściej można go też spotkać w placówkach użyteczności publicznej, na przykład urzędach, szkołach, przychodniach, szpitalach, centrach handlowych albo obiektach sportowych. Każdy budynek, który potrzebuje dobrej izolacji termicznej, może ją sobie zagwarantować dzięki ciepłemu montażowi okien.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie