Ogrzewanie podczerwienią - montować samodzielnie czy skorzystać ze specjalisty?

Krzysztof Jagielski
29.01.2021

Montaż ogrzewania na podczerwień jest bardzo prosty. Znając podstawowe techniki, możemy zrobić to samodzielnie. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Czy warto dokonać instalacji ogrzewania samodzielnie? A może lepiej skorzystać z pomocy fachowca? Zastanówmy się wspólnie.

Montaż promienników cieplnych i paneli grzewczych

Ogrzewanie domu czy obiektów o dużych kubaturach to dość obszerny temat. Decydując się na konkretne rozwiązanie grzewcze, warto dokładnie zaznajomić się z tematem i rozważyć wszelkie za i przeciw. Instalacja ogrzewania to nie tylko koszty montażu czy eksploatacji, lecz także gwarancja komfortu cieplnego i wygody. Firma Ogrzej - https://ogrzej.com.pl/category/panele-grzewcze-grzejniki-na-podczerwien, od wielu lat świadczy kompleksową usługę w zakresie ogrzewania z wykorzystaniem innowacyjnych metod, tym samym zajmuje się montażem urządzeń i wykonywaniem pomiarów termowizyjnych. Znajdziesz tam najwyższej jakości panele grzewcze, promienniki cieplne, grzejniki na podczerwień i wiele innych rozwiązań, które zaskoczą cię swoją funkcjonalnością. Sprawdź koniecznie!

Ogrzewanie podczerwienią - łatwy montaż

Instalacja systemu ogrzewania podczerwienią jest bardzo prosta. W szybki i łatwy sposób możemy zamontować panele i jednym ruchem uruchomić ogrzewanie. Zwykle możemy podjąć się działania samodzielnie, opierając się na załączonej instrukcji. Panele nie mają skomplikowanej konstrukcji, a co za tym idzie, zamontowanie ich nie powinno sprawić większych trudności. W niektórych przypadkach producent może zalecić wezwanie fachowca.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Jak wiecie, instalacja ogrzewania podczerwienią nie powinna stanowić problemu. Montaż z pomocą fachowca wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jeżeli zatem producent nie zaleca ów rozwiązania, możesz śmiało zamontować ogrzewanie samodzielnie i ciąć koszty. Co istotne, ustawienie grzejnika nie wymaga dodatkowych pozwoleń czy użycia specjalnych urządzeń. Wystarczy zamontować panel w wybranym miejscu, podłączyć do prądu... i gotowe!

Gdzie zamontować ogrzewanie?

Przy wyborze konkretnego miejsca, w którym umieścimy grzejnik na podczerwień, warto zwrócić uwagę na otoczenie. Stanowczo odradzamy instalację paneli w miejscach trudnodostępnych i przysłanianie ich meblami. Elementy te stanowią dodatkową przestrzeń, którą ciepło musi pokonać. Płytowe grzejniki nadają się do montażu na suficie czy ścianach wewnętrznych bez względu na rodzaj powierzchni. Odpowiednie umiejscowienie paneli grzewczych jest gwarancją efektywnego grzania.

Czy warto inwestować w ogrzewanie podczerwienią?

Spośród wariantów dostępnych na polskim rynku, ogrzewanie podczerwienią jest funkcjonalne, efektywne, ekologiczne, a przede wszystkim ekonomiczne. Panele grzewcze nie zajmują dużo miejsca, tym samym nie zaburzą aranżacji wnętrza i mogą stanowić swego rodzaju element dekoracyjny. Kluczowym czynnikiem, branym pod uwagę, jest również koszt eksploatacji. Ogrzewanie działa wtedy, gdy jest rzeczywiście potrzebne. Nie generuje nadprogramowych kosztów, a my będziemy mogli cieszyć się niebywałym komfortem cieplnym.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.