Ogrodzenie panelowe: jakie są jego najważniejsze zalety?

Antoni Kwapisz
21.09.2020

Ogrodzenia panelowe cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju, czemu trudno się dziwić, gdy weźmiemy pod uwagę ich zalety. Tych jest całkiem sporo, i to zarówno odnoszących się do funkcjonalności, jak i estetyki. Dziś na ogrodzenie panelowe decydują się nie tylko ci, którzy szukają oszczędności, ale też fani minimalistycznego designu. O tych najważniejszych zaletach ogrodzeń panelowych przeczytasz w naszym poradniku.

Łatwy montaż

Ogrodzenie panelowe w ostateczności można zamontować nawet samemu, oczywiście z pomocą drugiej osoby. Nie jest to specjalnie trudne, nie trzeba też mieć do tego jakichś wyjątkowo fachowych narzędzi. Nieco więcej czasu zajmie wykonanie podmurówki, ale tutaj także można kupić gotowe, prefabrykowane elementy.

Lekkość

Dużą zaletą ogrodzenia panelowego jest to, że nie jest ono ekspansywne, czyli nie narzuca się, nie dominuje ogrodu czy ogólnie otoczenia budynku. Lekka, przyjemna dla oka konstrukcja jest również uniwersalna, dlatego takie ogrodzenie będzie pasować do większości domów, bez względu na architekturę budynku. Lekkość można też traktować dosłownie i dostrzec w tym taką zaletę, że ogrodzenie nie wymaga bardzo solidnej podmurówki i osadzania na grubych słupkach.

Bezproblemowy demontaż

Nieprzypadkowo wiele osób wybiera ogrodzenie panelowe „na chwilę”, czyli do czasu, aż nie uzbierają pieniędzy na chociażby kute przęsła. Demontaż takiego ogrodzenia zajmuje dosłownie kilka chwil, nie jest problematyczny, a przy tym zdjęte elementy można bardzo łatwo sprzedać – na polskim rynku jest duże zapotrzebowanie na używane ogrodzenia panelowe, bo sprawdzają się one np. do grodzenia placu budowy czy terenów firmowych.

Brak konieczności konserwacji

To ogromna zaleta ogrodzeń panelowych, które z zasady są już ocynkowane lub oplatane tworzywem sztucznym. To z kolei gwarantuje brak ryzyka korozji, a tym samym zwalnia właściciela z obowiązku przeprowadzania czasochłonnych czynności konserwacyjnych. Pisząc prościej: takiego ogrodzenia prawdopodobnie nigdy nie trzeba będzie malować.

Atrakcyjna cena

Nie bez wpływu na popularność ogrodzeń panelowych jest też fakt, że – poza siatką – jest to najtańszy sposób na szybkie, efektowne i trwałe ogrodzenie terenu. W dodatku takie panele można kupić w każdym markecie budowlanym. Średnia cena przęsła o długości 2,5 metra wynosi około 50 złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.