Odkurzacze automatyczne do basenu: wygoda i duża oszczędność czasu

Remigisz Szulc
25.02.2021

Każdy właściciel czy zarządca basenu dobrze wie, ile pracy i czasu wymaga utrzymanie go w czystości. Samo stosowanie chemii basenowej nie rozwiązuje całkowicie problemu, szczególnie wtedy, gdy do wody dostają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, jak liście czy piasek nawiewane przez wiatr. Warto tutaj korzystać z dostępnych rozwiązań, spośród których na uwagę zasługują odkurzacze automatyczne do basenu. Przyglądamy się bliżej możliwościom tego sprzętu.

Jak to właściwie działa?

Odkurzacze automatyczne do basenu to coraz częściej spotykane urządzenia, na których zakup decydują się już nie tylko zarządcy dużych basenów miejskich czy aquaparków, ale też właściciele prywatnych basenów – zarówno tych ogrodowych, jak i znajdujących się pod dachem.

Taki odkurzacz, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem samojezdnym. Oznacza to, że nie wymaga żadnego nadzoru ze strony użytkownika. Wystarczy pozwolić mu pracować. W tym czasie odkurzacz usuwa zanieczyszczenia znajdujące się na dnie oraz ścianach basenu, bez problemu radząc sobie z pokonywaniem nawet wysokich odcinków niecki.

Zebrane zanieczyszczenia są odprowadzane do worka lub filtra, dzięki czemu nie ma potrzeby nadzorowania pracy odkurzacza. Jest to bardzo wygodne z punktu widzenia właściciela, oszczędzając mnóstwo energii i czasu, a przede wszystkim dając pewność, że basen jest zawsze perfekcyjnie czysty.

Działanie odkurza automatycznego do basenu można śmiało porównać do automatu koszącego czy robota sprzątającego. Idea jest dokładnie taka sama: odciążyć człowieka w nielubianych i niewdzięcznych czynnościach.

To warto wiedzieć

Dodatkową korzyścią płynącą ze stosowania odkurzacza basenowego jest to, że znacząco poprawia on jakość wody. Im częściej czyszczony basen, tym mniejsze zapotrzebowanie na chemię, co pozwala oszczędzać pieniądze oraz ma pozytywny wpływ na środowisko.

Czy odkurzacze automatyczne do basenu usuwają wszystkie zabrudzenia?

Robot basenowy dzięki wbudowanym szczotkom bez problemu radzi sobie z usuwaniem nawet grubszego osadu. Jest stworzony do regularnego czyszczenia basenu z takich zabrudzeń, jak piasek, drobinki błota, glony, pył, resztki trawy, liście, owady czy inne zanieczyszczenia organiczne.

Możliwości odkurzacza basenowego są uzależnione od stopnia zaawansowania danego modelu. Na rynku znajdziemy urządzenia zdolne do wspinania się po ścianach basenu oraz – pisząc obrazowo – przecierania tafli wody swoimi szczotkami. Tym samym usuwają one zanieczyszczenia utrzymujące się na wodzie i nieosiadające na dnie, jak np. liście czy pyłki drzew.

Odkurzacze automatyczne do basenu to wręcz idealna inwestycja dla każdego właściciela basenu. Robot uwalnia nas od obowiązku czyszczenia dna i ścian basenu, przyczynia się do poprawy jakości wody, może pracować np. w nocy, dzięki czemu zachowujemy stały dostęp do basenu wtedy, gdy mamy na to ochotę. To bardzo przydatny sprzęt, który w dodatku nie jest wcale tak drogi, jak mogłoby się wydawać. Najprostsze i dostatecznie efektywne modele do użytku domowego są dostępne już za mniej niż 3000 złotych.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.