Nowoczesne vs stylowe wnętrza - fototapety, roślinność stabilizowana

Mariusz Siwko
03.01.2020

Kiedyś każda rodzina miała podobne szafki kuchenne, podobne firany i podobne wyposażenie wnętrza. Czemu? Po prostu nie było nic innego w sklepach.

Kiedyś każda rodzina miała podobne szafki kuchenne, podobne firany i podobne wyposażenie wnętrza.
Czemu? Po prostu nie było nic innego w sklepach.
W ostatnich latach mamy możliwość zakupu setek tysięcy różnych produktów, które ubarwią nasze wnętrze.
Samych styli urządzania wnętrz mamy kilkadziesiąt, od poczciwego retro, aż po ultranowoczesność.

Co jest lepsze? Lepsze jest to co nam odpowiada i nam się bardziej podoba.
Na pewno w ostatnim czasie pojawiło się szczególnie dużo odmian stylu nowoczesnego. Ludzie stawiają na nowoczesne kształty, roślinność stabilizowaną czy wyszukane nowoczesne fototapety na ścianę.
Z tych ostatnich dość ciekawą kolekcję posiada firma www.dekohaus.pl
W kwestii uzupełnienia meblami, często idziemy w kierunku nowoczesnych i awangardowych rozwiązań, głównie dlatego, że zdają się być niepowtarzalne i w pełni oryginalne.
Stąd też zatrzęsienie firm oferujących nowoczesne designerskie meble.

Nie znaczy to jednak, że nie ma już zapotrzebowania na stylowe dębowe meble, czy szafki kuchenne. Wciąż mamy dużo osób zainteresowanych takim stylem. Stylowe meble zresztą także występują w wielu odmianach i mogą stanowić lekkie bądź bardziej ciężkie uzupełnienie wnętrza.

Dość popularny stał się także styl skandynawski, który coraz częściej widzimy w domach Polaków.

Niezależnie od upodobań, mamy obecnie znacznie większe możliwości aranżacyjne niż nasi przodkowie. W dodatku poza wyborem produktów mamy bardzo dużo osób, które mogą pomóc nam w urządzeniu wnętrza. Mowa tu o projektantach wnętrz, którzy także specjalizują się w konkretnych przestrzeniach i konkretnych stylach.

Projektanci jednak są dość drodzy i musimy liczyć się z dużymi kosztami. Niestety takie są prawa rynku. Korzyść jaką możemy mieć to fakt, że projektanci często współpracują z różnymi ekipami. Mamy więc ułatwione zadanie, jeśli chodzi o realizację tego projektu, który dla nas zostanie przygotowany.

Projektanci się specjalizują w różnych stylach, więc warto zapoznać się z ich portfolio lub realizacjami zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnego specjalisty. 

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.