Nowoczesne piece na pellet – eko rozwiązanie, które powinieneś poznać.

Marek Szydełko
31.07.2020

Godziny spędzone w kotłowni, brak możliwości monitorowania temperatury i ciągła dyspozycyjność – nieefektywny i nieekologiczny system grzewczy ma realny wpływ nie tylko na jakość powietrza w Polsce, ale także na komfort Twojego życia. Pomimo, że latem rzadko myślimy o zmianie pieca, to doskonały czas, aby poznać możliwości kotłów, które mogą odmienić ten przykry obowiązek, jakim jest ogrzewanie domu na w pełni zautomatyzowany proces.

Czym jest piec na pellet? Poznaj zalety pelletu.

Automatyczny piec na pellet do spalania używa naturalnej biomasy, którą pozyskuje się m.in.  z łusek słonecznika, słomy rzepakowej czy trocin. Całkowicie biodegradowalne paliwo podczas grzania nie wytwarza żadnych szkodliwych toksyn, w tym przede wszystkim dwutlenku węgla, który powoduje szkodliwy dla naszego życia i zdrowia smog. Kocioł na pellet ma wielką przewagę nad piecami ładowanymi węglem czy eko groszkiem nie tylko ze względu na pozytywny wpływ na środowisko, ale także niewielką ilość tzw. odrzutu. Pellet prawie w całości ulega spaleniu – jest czysty w użytkowaniu i przechowywaniu, a jego resztki także ulegają recyklingowi.

Na czym polega automatyzacja pieca na pellet?

Nowoczesne kotły  na pellet posiadają w pełni zautomatyzowany system podawania paliwa, w którym  zasobnik wystarczy uzupełnić raz na 4-7 dni. Wygoda użytkowania polega także na możliwości ustawienia żądanej temperatury dla kilku pomieszczeń w domu. Takie rozwiązanie pozwala lepiej zarządzać temperaturą, a także oszczędzać na domowych rachunkach.  Dzięki nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji można zmienić temperaturę, włączyć lub wyłączyć piec na pellet – można więc zarządzać nim praktycznie z każdego zakątka świata, w ten sposób nie dopuszczając do wyziębienia pomieszczeń. Pełna automatyzacja kotła na pellet polega także na tym, że nie trzeba go samodzielnie czyścić – więc użytkowanie go praktycznie nie wymaga naszej obecności i czasu.

Nowoczesne piece na pellet – gdzie je znaleźć?

Do sezonu grzewczego warto przygotować się wcześniej, aby móc porównać funkcjonalność wielu pieców na pellet. Jeśli zależy nam na pełnej automatyzacji, warto poznać ofertę kotłów polskiego producenta – Metalteres. Firma ta nie tylko zajmuje się sprzedażą pieców, ale także kompleksowym montażem oraz serwisem. Takie udogodnienia pozwalają zachować zasady gwarancyjne, a także dają pewność, że w razie jakiejkolwiek wątpliwości czy awarii nie zostaniemy bez pomocy. Fitrma Metalteres taką usługę oferuje wszystkim klientom na rynku lokalnym (ok. 30 km od siedziby firmy).

Zapraszamy na stronę internetową producenta, aby poznać właściwości nowoczesnych kotłów na pellet od Metalteres.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.