Nowoczesne oświetlenie do domu i mieszkania – te lampy są hitem!

Maciej Piwowski
24.08.2022

Lampy w nowoczesnym stylu są obecnie bardzo popularne i na ich montaż we wnętrzach decyduje się wiele osób, by stworzyć ciekawy efekt aranżacji. Jakie modele są najpopularniejsze? Wybraliśmy lampy, które świetnie nadają się do salonów, sypialni, na korytarze i do innych pomieszczeń!

Lampy z kulistymi kloszami – na złotej albo czarnej ramie

Wśród najczęściej kupowanych obecnie lamp do wnętrz znajdują się te, które wykończone są za pomocą kulistych kloszów umieszczonych na geometrycznej ramie w kolorze złota czy czerni.

Takie nowoczesne lampy można kupić w różnych wariantach pod kątem liczby punktów świetlnych oraz ich rozmieszczenia, dlatego mogą być one dostosowane specjalnie do wielkości i przeznaczenia pomieszczenia.

Do wyboru są nie tylko lampy wiszące, ale również lampy stojące oraz kinkiety, dzięki czemu można stworzyć z nich stylowy zestaw do wnętrza.

Lampy druciane – z kloszami w stylu loft

Druciane klosze lamp są obecnie bardzo popularne, ponieważ świetnie nadają się one do aranżacji w stylu loftowym, przemysłowym.

Najczęściej takie lampy wykonuje się z kloszów z drutu w czarnym kolorze, którym nadaje się geometryczny wygląd, na przykład przypominają one diament. Klosze nie są osłonięte dodatkowo żadnym materiałem, dlatego najlepiej wyglądają razem z żarówkami typu Edison, również nietypowych kształtach.

Gdy poszukiwane jest właśnie takie oświetlenie Rybnik - https://cermar2.pl/oswietlenie/ jest miastem, w którym działają sklepy, gdzie można zakupić je w wielu ciekawych wydaniach.

Lampy ze szklanymi kloszami – przezroczystymi i kolorowymi

Kolejnym pomysłem na ciekawe oświetlenie wnętrza w nowoczesnym stylu będzie zastosowanie w nim lamp ze szklanymi kloszami. Takie lampy bardzo dobrze nadają się do różnych aranżacji, którym nadają niebanalny wygląd.

Najczęściej w tym wariancie kupowane są lampy wiszące, które zwieszane są nisko nad stołem albo blatem. W tym wariancie można zakupić lampy z przezroczystymi kloszami, ale mogą być one również barwione, na przykład mogą dawać efekt przydymiony albo mogą mieć żółtawe lub pomarańczowe zabarwienie.

Lampy LED o nietypowych kształtach

Nie można zapominać również o lampach nowoczesnych, które bazują na możliwościach technologii LED. Na szczególną uwagę zasługują w tym przypadku lampy, które mają nietypowe kształty, na przykład przypominają obręcze albo spiralę.

Takie lampy ledowe nie wymagają już stosowania dodatkowych żarówek, a ze względu na zastosowanie w nich diod LED są one bardzo wytrzymałe, dlatego można korzystać z nich wieloma latami bez obaw o wysokie rachunki za energię.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie