Niepozorne elementy wyposażenia wnętrza, które mogą zepsuć cały efekt estetyczny

Remigisz Szulc
23.02.2021

Urządzając domowe wnętrza z reguły skupiamy się na kluczowych elementach wyposażenia, jak podłogi, kolor ścian, drzwi, duże dodatki. Zapominamy przy tym, że na końcowy efekt składają się również różnego rodzaju drobiazgi – z pozoru mało istotne, ale mogą naprawdę negatywnie odbić się na wystroju. Kilka przykładów wymieniamy w naszym poradniku. Zwróć uwagę na te niepozorne elementy, by uniknąć nieciekawego designu.

Włączniki i kontakty

Prawda, że czasami w ogóle nie zwracamy na nie uwagi? Tymczasem są to niezbędne elementy wyposażenia, które pod względem designu powinny perfekcyjnie pasować do charakteru i stylu wnętrza. Na szczęście nie ma z tym dziś żadnego problemu – producenci osprzętu elektrycznego dostarczają nam mnóstwo serii kontaktów i włączników, co pozwala bezbłędnie dobrać te elementy do preferowanego designu.

Ważne!

Pamiętaj, aby zawsze kupować włączniki i kontakty z jednej serii.

Listwy przypodłogowe

Kolejny element traktowany nieco po macoszemu, a przecież mający naprawdę ogromny wpływ na wygląd podłogi oraz całego pomieszczenia. Listwy wcale nie muszą przy tym korelować kolorystycznie z panelami, płytkami czy parkietem. Bardzo modny jest trend zestawiania ze sobą kontrastowych barw.

Rolety/żaluzje

Oczywiście, że w pierwszej kolejności oczekujemy od nich funkcjonalności, czyli skutecznego izolowania wnętrza od światła słonecznego i wścibskich spojrzeń sąsiadów, ale nie możemy również bagatelizować designu. Wybór kolorów, faktur i printów jest dziś na tyle duży, że każdy będzie w stanie dobrać takie rolety/żaluzje, jakie perfekcyjnie współgrają ze stylem wykończenia wnętrza.

Żarówki

Zaskoczenie? Okazuje się jednak, że nawet niepozorne żarówki mogą negatywnie wpłynąć na odbiór wnętrza. Przykładowo: jeśli urządziliśmy je w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, to wybierając zwykłe żarówki wolframowe czy nawet świetlówki zaburzymy cały efekt. Do takiego stylu zdecydowanie lepiej pasują żarówki LED lub taśmy LED, ewentualnie żarówki halogenowe, które charakteryzują się nowoczesnym designem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.