Nie masz pieniędzy na wymianę kuchni? Sprawdź, jak przeprowadzić metamorfozę niższym kosztem

Antoni Kwapisz
11.04.2022

Wymiana mebli kuchennych jest najbardziej oczywistym sposobem na odświeżenie pomieszczenia po wielu latach. Trzeba się tutaj jednak liczyć z bardzo wysokim kosztem całej operacji – ceny sprzed 10-15 lat nie mają dziś żadnego znaczenia i obecnie są o wiele wyższe. Jeśli brakuje Ci na to pieniędzy, to wciąż możesz sobie zafundować metamorfozę kuchni. Wykorzystaj nasze wskazówki.

Wymiana samych blatów

Blaty kuchenne zużywają się najszybciej, co wynika po prostu z ich intensywnej eksploatacji. Jeśli obecnie masz standardowe blaty laminowane, to pomyśl o ich wymianie na nowe, najlepiej z eleganckiego kamienia. Ten detal diametralnie odmieni wystrój kuchni.

Wymiana frontów meblowych

Jeśli kuchnia wciąż Ci odpowiada pod względem funkcjonalności, to ciekawym pomysłem może być wymiana samych frontów, bez wykonywania nowych szafek. Porozmawiaj z polecanym stolarzem, czy podjąłby się takiego zadania. Będzie nieco taniej, a efekt z pewnością Cię zachwyci.

Okleina

Tanim sposobem na szybką metamorfozę zabudowy meblowej w kuchni jest oklejenie frontów folią samoprzylepną z atrakcyjnym printem. Nie jest to może super estetyczne rozwiązanie, natomiast na pewno szybkie i całkiem efektowne.

Gruntowne czyszczenie i porządki w kuchni

Zwykłe mycie mebli kuchennych i okuć może przynieść spektakularny efekt, zwłaszcza jeśli od dawna nikt tego nie robił. Meble po latach zachodzą tłuszczem, do którego przylega kurz. Zacznij więc od gruntownego czyszczenia, uporządkowania blatów i sprawdź, czy kuchnia nie wygląda znów jak nowa.

Regulacja, usunięcie defektów

Nieestetyczny wygląd kuchni może być kwestią zaniedbania kilku szczegółów, które teraz rzucają się w oczy. Mamy na myśli chociażby nierówne szczeliny, opadnięte drzwiczki, ubytki w okleinie etc. Wszystkie te defekty można usunąć we własnym zakresie, niskim kosztem. Być może to wystarczy, aby kuchnia znów zaczęła Ci się podobać?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.