Nie daj się wygryźć psu – profesjonalne odstraszanie psów

Krzysztof Jagielski
17.11.2020

Kto z nas pamięta lata 90. w Polsce, ten wie, że od tamtego czasu wiele się zmieniło – szczególnie dotyczy to zagospodarowania krajobrazu i funkcjonowania wspólnej przestrzeni. Stare, miejskie blokowiska zostały poddane rewitalizacji, powstają nowe osiedla, coraz więcej osób decyduje się też na własne domki jednorodzinne. Odchodzi się od szarej „betonozy”, inwestuje za to w parki i miejsca, w których mieszkańcy mogą miło i aktywnie spędzać czas – samemu lub z najbliższymi.

Cechą charakterystyczną dla wczesnych lat 90. były też psy wałęsające się samotnie po ulicach – niektóre z nich bezpańskie, inne beztrosko wypuszczane z domów przez swoich właścicieli. O ile problem ten w dzisiejszych czasach nie jest tak rażący, to jednak wciąż zdarza się, że pozostawione same sobie czworonogi bywają źródłem stresu – a nawet niebezpiecznych dla życia i zdrowia incydentów. Nieprzyjemne zapachy, rozkopany trawnik czy scysje z naszymi własnymi pupilami – to tylko niektóre konsekwencje pojawienia się naszej okolicy dzikiego psa. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy potraktuje nas jako zagrożenie i zdecyduje się na atak. Dlatego konieczne może okazać się ukierunkowane odstraszanie psów ze sklepu MediaSklep24.pl.

Jeśli Twoje podwórko jest regularnie odwiedzane przez nieproszonego gościa albo jeśli obawiasz się ataku ze strony agresywnego psa, może zainteresować Cię odstraszanie psów przy pomocy specjalnych ultradźwiękowych urządzeń.

Odstraszanie psów – bez krzywdy dla żadnej ze stron

Odstraszanie psów za pomocą profesjonalnych odstraszaczy psów jest bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Urządzenie emituje dźwięk o częstotliwości 20-25 kHz (w zależności od modelu). Jest to dźwięk całkowicie niesłyszalny dla człowieka, a jednocześnie nieprzyjemny dla psów – nie powoduje jednak żadnych obrażeń, dzięki czemu odstraszanie psów przy użyciu przeznaczonych do tego celu urządzeń to metoda w pełni humanitarna.

W zależności od egzemplarza, zasięg urządzenia do odstraszania psów wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset metrów kwadratowych. Zaopatrzając się w dalekosiężny model masz pewność, że potencjalnie niebezpieczny czworonóg będzie omijał Ciebie i Twoją posesję szerokim łukiem.

Odstraszanie psów – stacjonarnie i mobilnie

Profesjonalne urządzenia pozwalające na skuteczne odstraszanie psów dostępne są w wersji stacjonarnej oraz mobilnej.

Wersja stacjonarna sprawdzi się w przypadku próby ochrony posesji przed nieproszonymi gośćmi i nieprzyjemnościami, jakie wynikają z ich odwiedzin. Na agresywnego psa można natknąć się jednak także podczas biegania, spaceru w parku lub jazdy na rowerze, a co gorsza – w drodze do szkoły lub do pracy. Istnieją zawody, takie jak listonosz czy policjant, które są szczególnie narażone na niechciany kontakt z psami. Decydując się na zakup przenośnego odstraszacza psów zapewniasz sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa podczas codziennego wykonywania pracy i oddawania się ulubionym formom spędzania wolnego czasu.

Dodatkowe benefity

Odstraszanie psów to niejedyna funkcja oferowanych przez nas urządzeń. Dzięki dodatkowym opcjom znajdą one doskonałe zastosowanie również podczas treningu naszych własnych pupili. Niektóre z nich wyposażone są także w latarkę, przez co z powodzeniem zastąpią nam to przydatne urządzenie podczas wieczornych wycieczek. Należy pamiętać, że ultradźwięki działają też na inne dzikie zwierzęta – odstraszacz może towarzyszyć nam więc również podczas wyprawy w góry.

Więcej informacji dotyczących poszczególnych modeli odstraszaczy na psy znajduje się w poszczególnych opisach naszych produktów. Zapraszamy do zapoznani się z nimi i wyboru najbardziej odpowiedniego urządzenia!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.