Najnowocześniejsza metoda budowania domów

Antoni Kwapisz
20.11.2019

Budowa domów oraz innych budynków tradycyjnymi metodami trwa bardzo długo. Może to być zniechęcające dla inwestorów oraz osób, które szybko chcą wybudować dany budynek. Na szczęście na rynku dostępne jest innowacyjne rozwiązanie, które pozwala w szybki i bezpieczny sposób postawić budynek od podstaw.

Technologia MABUDO Rapid®

Nowoczesne metody budowania domów wdrażane przez firmę MABUDO, pozwalają na szybkie wzniesienie wszystkich kondygnacji budynku. Takie działania umożliwia technologia MABUDO Rapid® umożliwiająca szybką ścieżkę budowy, czyli tzw. fast track. Warto dodać, ze wspomniana technologia pozwala na budowę dużych, wielokondygnacyjnych budynków, ale też domów jednorodzinnych. Choć w tym drugim celu lepiej sprawdza się technologia MABUDO Eco®. Podstawą do budowania budynków w systemie MABUDO Rapid® są ściany MABUDO Robust®. Są to gotowe ściany, już przygotowane do wznoszenia konstrukcji. Z zewnętrznych stron posiadają one żelbeton, który w środku oddzielony jest odpowiednią izolacją. Obok ścian ważnym elementem konstrukcji w systemach MABUDO są żelbetonowe ściany działowe i stropy, a także specjalnie skonstruowane schody, szyby wind i balkony.

Innowacyjność technologii MABUDO

Jak już wspomniano, podstawą całej technologii są w pełni zintegrowane panele ścienne. Ich innowacyjność polega na tym, że wierzchnie warstwy wykonane są z żelbetonu, a we wnętrzu paneli się warstwa izolacyjna. Jest to alternatywa dla tradycyjnych cegieł i pustaków. Ściana jest gotowa do montażu, który przebiega znacznie szybciej niż wykonywanie ścian z cegieł lub pustaków od podstaw. Co więcej, tak przygotowana ściana pełni także funkcję elementu nośnego. W zależności od wymaganej energooszczędności ściany charakteryzują się różną grubością. Rozwiązania MABUDO są praktyczne dlatego, że gwarantują gotowe elementy. To właśnie dzięki nim budowa przebiega w szybki i zorganizowany sposób.

Czas realizacji

Omawiając wykorzystanie systemów MABUDO, nie można zapomnieć o czasie realizacji. Jest on wyjątkowo korzystny, zwłaszcza kiedy trzeba maksymalnie skrócić czas realizacji przedsięwzięcia budowlanego. Sam czas na wykonanie projektu i otrzymanie pozwoleń jest taki sam, jednak czas produkcji i montażu jest o połowę krótszy. Podczas wykonywania fundamentów oraz przygotowania działki pod budowę, wykonywane są także prefabrykaty. Kiedy ten etap się zakończy, wykonane części są montowane na miejscu. Montaż trwa znacznie krócej niż tradycyjna budowa. Jest to bardzo praktyczne, zwłaszcza kiedy inwestorowi zależy na czasie. To jeden z argumentów, który przemawia za wyborem tego rozwiązania.

Korzyści płynące ze stosowania systemu MABUDO Rapid®

Technologia MABUDO Rapid® jest nowoczesnym rozwiązaniem, które niesie ze sobą liczne korzyści. Pierwszą z nich jest ograniczenie kosztów, które wiąże się z budowaniem z cegły lub pustaka. Ponadto kolejnym plusem jest fakt, że rozwiązania MABUDO mają mniejszy negatywny wpływ na środowisko. Wynika z przemyślanego sposobu produkcji paneli ściennych. Panele ścienne warto zastosować także ze względu na późniejsze oszczędności związane z ogrzewaniem. Dobrze przygotowana izolacja znajdująca się wewnątrz ścian sprawia, że późniejsze wydatki na ogrzewanie są znacznie mniejsze. Budowa z paneli ściennych firmy MABUDO to także obniżenie kosztów eksploatacji paneli oraz zmniejszenie ilości odpadów powstających podczas budowy. Nie można zapomnieć, że elementy systemów MABUDO gwarantują wysoką jakość wykonania oraz wytrzymałość. Dzięki temu wykonanie i trwałość nie są powodem reklamacji. Technologia MABUDO Rapid® to rozwiązanie odporne na eksploatację oraz działanie warunków atmosferycznych. Wszystkie te kwestie zdecydowanie przemawiają za tym, że wybór MABUDO Rapid® jest idealnym wyborem bez względu na rodzaj budowanego budynku.

Podsumowując, MABUDO Rapid® to idealna technologia, która sprawdzi się podczas budowy dużych budynków, parkingów itp. Warto bliżej zapoznać się z nim i rozważyć jego wykorzystanie. Może okazać się, że pozwoli ono oszczędzić jeszcze więcej czasu i środków finansowych niż inne nowoczesne metody budowania budynków.

______________________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Mabudo

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie