Najdziwniejsze meble, jakie kiedykolwiek powstały (część 2)

Marek Szydełko
13.10.2016

Domy meblowe widziały już tyle różnych projektów, że trudno kogokolwiek zdziwić jakimś niebanalnym, niestandardowym czy wręcz szokującym designem. Tak naprawdę we współczesnym szumie informacyjnym to (o ironio!) meble retro często wydają nam się być ożywczym powiewem na rynku wnętrzarskim. Są jednak projektanci, którzy wciąż potrafią zaskoczyć. Czym się inspirują? Zapraszamy do drugiej części naszego cyklu z najdziwniejszymi meblami, jakie kiedykolwiek zostały wyprodukowane.

W hołdzie natury

Społeczeństwa coraz większą uwagę przywiązują do względów ekologicznych, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że i projektanci mebli interesują się tym motywem. Jedni chcą zamanifestować swoje poglądy, a inni po prostu chcą stworzyć ciekawe dzieło.

Nie wiemy, co powodowało stworzeniem Pratone – „trawiastej” sofy, ale z pewnością nie można temu projektowi odmówić kreatywności. Jeśli macie ochotę poleżeć wśród ździebeł trawy, wykonanych z pianki i wysokich na co najmniej pół metra, to jest to opcja idealna dla was!

Motywy związane z naturą inspirowały także artystę, który swoją sofę zaprojektował tak, by wyglądała, jakby była stworzona z różnych wielkości kamieni, poukładanych jeden na drugim. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem normalnie, ale ja przyjrzeć się bliżej, to rzeczywiście można dostrzec przestrzenie pomiędzy zielonymi elementami.

Jeszcze inne podejście do tematu zaproponował projektant, który stworzył całą serię krzeseł wyglądających jak korony kwiatów. Któż z nas nie chciałby na chwilę zrelaksować się pośród wygodnych płatków tulipana?

Dla zabawy i relaksu

W Internecie można znaleźć całe mnóstwo mebli, które zostały stworzone w różnych celach, ale łączy je jedno – niekonwencjonalny wygląd. I tak możemy na przykład natrafić na…. owcę na biegunach. Skorą są koniki, to czemu nie owce? Tym bardziej, że są miłe w dotyku, puchate, dzieciom na pewno się podobają.

Innym ciekawym meblem jest sofa w kształcie ust – idealnie wyprofilowana, wygodna, z daleka świetnie imituje podkreślone szminką usta. Można się w nich zatopić…

Zwróciliśmy też uwagę na mebel o tyle oryginalny, co smakowicie wyglądający. Mowa o bardzo charakterystycznej sofie, lekko rozkładanej, która imituje… tabliczkę czekolady. Jest ponoć bardzo wygodna, a zajadanie się na niej słodyczami daje podwójną przyjemność.

A na koniec mamy coś specjalnego – dla miłośników abstrakcji. Sofa-plakat. Wyobraźcie sobie, że widzicie wielki plakat, na którym na białym tle ktoś namalował ładną sofę – taki typowy mebel retro. Przechodzicie obok i zaczynacie dostrzegać pewną nieścisłość. Podchodzicie bliżej i zauważacie pewne elementy trójwymiarowości. Dotykacie plakatu i wszystko staje się jasne – całość jest złudzeniem optycznych, a sam „plakat” w rzeczywistości zawiera wgłębienie, którym jest idealnie wyprofilowana, wygodna i pełnowymiarowa sofa. Mieć coś takiego w domu, tuż pod ścianą? Opcja idealna dla tych, którzy lubią widzieć otworzone ze zdziwienia buzie swoich znajomych.

Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami mebli retro czy bardziej nowoczesnego designu, w Internecie odnajdziemy mnóstwo przedmiotów, które spełnią nasze oczekiwania. Jak widać nawet wówczas, gdy potrzebujemy czegoś, co totalnie wymyka się przyjętym normom i zasadom. W końcu żyje się raz, prawda?

Artykuł powstał przy współpracy z Patyna.pl.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie