Na co zwracać uwagę przy zakupie narożników?

Antoni Kwapisz
24.03.2021

Sofy narożne, zwane również narożnikami to chętnie wybierany element wyposażenia salonu. Pozwalają uzyskać komfortową przestrzeń do wypoczynku, zaś kiedy są to narożniki rozkładane, dodatkowo możliwość wygodnego snu. Dostępność różnorodnych modeli narożników stwarza pytanie, jaki model wybrać, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Warto zdecydować się na narożnik, który nie tylko będzie pasował do wnętrza pod kątem estetycznym, ale także funkcjonalnym.

Optymalne wymiary i ergonomia przede wszystkim

Nowy narożnik może być bardzo funkcjonalnym meblem, jednak powinien być dobrze dopasowany do wnętrza. Kluczowe są zwykle jego wymiary oraz komfort użytkowania, gdyż meble tego typu kupuje się głównie do relaksu, wypoczynku. Należy zwrócić uwagę na:

  • wymiary samego mebla, wysokość siedziska, jego głębokość,
  • twardość siedziska, konstrukcję oraz wysokość oparcia, wsparcie dla pleców,
  • narożnikach rozkładanych powierzchnię spania, mechanizm rozkładania, obecność pojemników na pościel,
  • dodatkowe elementy, na przykład poduszki, podłokietniki,

Oczywiście bardzo ważna jest forma całego mebla, aby dobrze pasowała do stylu wnętrza. Kiedy te elementy zostaną uwzględnione, można przystąpić do wyboru kolorystyki rozkładanego narożnika.

Idealne obicie dla narożników rozkładanych

O odbiorze i ostatecznym wyglądzie narożnika decyduje obicie - materiał czy tkanina, którą wykończony jest mebel. Może mieć dodatkowe funkcje, na przykład podwyższoną trwałość czy odporność na zabrudzenia. Warto zwrócić również uwagę na detale, sposób obszycia, wykończenia poszczególnych elementów. Bardzo ciekawą ofertę mebli z obiciami niekiedy o atrakcyjnych, niebanalnych kolorach można znaleźć w ofercie firmy FufuSofa. Funkcjonalne tkaniny na eleganckie narożniki rozkładane sprawdzają się w wielu aranżacjach, zarówno o charakterze nowoczesnym, jak i minimalistycznym, loftowym czy skandynawskim. Dodanie do narożnika poduszek korespondujących z kolorystyką obicia dopełnia wystrój, dodając mu ciepła.

Narożnik z funkcją spania do każdego wnętrza

Mimo iż niektóre narożniki rozkładane to meble dedykowane do przestronnych wnętrz, mebel taki ma charakter uniwersalny. Mniejsze sofy narożne sprawdzają się również w niewielkich, wielofunkcyjnych pokojach. Bez względu na wymiary, narożniki dobrej firmy są wyjątkowo komfortowe i funkcjonalne. Mogą być miejscem do codziennego wypoczynku, albo też stanowić alternatywne rozkładane łóżko dla gości. Dobranie kolorystyki oraz formy narożnika pozwala na wpasowanie go w wystrój wnętrza, albo też podkreślenie jego dodatkowej roli dekoracyjnej. 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.