Mieszkanie dla singla – z czego możesz zrezygnować?

Remigisz Szulc
12.04.2021

Urządzanie mieszkania dla singla wydaje się być bardzo proste, ale to niekoniecznie prawda. Osoby mieszkające samotnie bardzo często mają wygórowane oczekiwania względem designu oraz jakości użytych materiałów wykończeniowych, jak również funkcjonalności lokalu. Faktem jest natomiast, że planując urządzenie mieszkania dla singla można zrezygnować z kilku elementów wyposażenia i tym samym sporo zaoszczędzić – zarówno pieniędzy, jak i miejsca. Propozycje? Znajdziesz je w naszym poradniku.

Pralka

Choć może się to wydawać dość kontrowersyjne, to czy w mieszkaniu singla rzeczywiście niezbędna jest pralka? Szczególnie mieszkając w dużym mieście bez problemu znajdziesz pralnię publiczną, która pozwoli Ci sporo zaoszczędzić na zakupie urządzenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w małym mieszkaniu zwykle brakuje miejsca na pralkę – rezygnując z niej możesz postawić np. na większy prysznic czy wygodniejszą toaletę.

Piekarnik

Single z reguły nie pieką dla siebie ani ciast, ani dań obiadowych. Jeśli podobnie wygląda to u Ciebie, to po co Ci piekarnik? Zrezygnuj z niego na rzecz dodatkowej szafki kuchennej, w której pomieścisz np. drobne sprzęty AGD.

Pełnowymiarowa płyta grzewcza

Płyta grzewcza z czterema palnikami jest niezbędna w mieszkaniu dla rodziny z dziećmi, ale czy rzeczywiście potrzebuje jej singiel? Raczej nie. Jeśli rzadko gotujesz w domu, to zrezygnuj z pełnowymiarowej płyty na rzecz takiej na dwa palniki, którą podłącza się do zwykłego gniazdka elektrycznego. Odzyskasz sporo miejsca na blacie kuchennym.

Dwukomorowy zlewozmywak

Tutaj sprawa jest prosta – jeśli masz zmywarkę, a tę można uznać za niezbędne wyposażenie mieszkania singla, to nie potrzebuje dwukomorowego zlewozmywaka. Zaoszczędzone miejsce możesz przeznaczyć na dodatkowy blat kuchenny czy po prostu zmniejszyć aneks, by dzięki temu zyskać dodatkową przestrzeń na pokój dzienny/sypialnię.

Zabudowa meblowa w przedpokoju

Oczywiście potrzebujesz miejsca do przechowywania ubrań czy innych drobiazgów, ale pełnowymiarowa zabudowa w przedpokoju raczej byłaby przerostem formy nad treścią. W zupełności wystarczająca będzie garderoba w sypialni, o ile ją masz. Zabudowy przedpokojowe sprawdzają się w mieszkaniach dla rodzin z dziećmi. Singiel powinien natomiast dążyć do zyskania dodatkowej przestrzeni na np. miejsce do pracy zdalnej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.