Mieszkanie dla bezdzietnej pary – czym powinno się charakteryzować?

Mateusz Nowak
30.07.2021

Bezdzietne pary, których w Polsce jest coraz więcej, wcale nie mają tak dużego wyboru mieszkań, jak mogłoby się wydawać. Większość powstających osiedli projektuje się z myślą o rodzinach z dziećmi, a nie każdy chce mieszkać w otoczeniu krzyczących i płaczących maluchów. Jakie cechy powinno mieć idealne mieszkanie dla bezdzietnej pary? Najważniejsze z nich omawiamy w naszym poradniku.

Blisko centrum

Jest to ważna kwestia, ponieważ im bliżej centrum znajduje się mieszkanie, tym łatwiej będzie korzystać z rozrywek i kultury bez konieczności odpalania samochodu czy wydawania sporych kwot na taksówki.

Kameralna zabudowa

Im mniejsze osiedle, tym większa szansa na to, że uda się wstępnie ocenić sąsiedztwo. Molochy niestety mają to do siebie, że zawsze znajdą się rodziny z dziećmi, które po prostu mogą przeszkadzać bezdzietnej parze. Na szczęście coraz więcej deweloperów zauważa potrzeby takich nabywców i w Polsce można już znaleźć osiedla budowane stricte z myślą o singlach oraz parach nieplanujących potomstwa.

Łatwy i szybki dostęp do sklepów

To warunek konieczny, ponieważ bezdzietne pary bardzo często są strasznie zapracowane, dlatego brakuje im czasu na robienie dużych zakupów w markecie. Idealnie więc będzie, jeśli w bezpośredniej bliskości mieszkania znajdą się mniejsze sklepy czynne do późnych godzin nocnych, w których można zrobić podstawowe zakupy spożywcze, alkoholowe etc.

Spory balkon lub taras

Jeden i drugi będą bardzo przydatne podczas przyjmowania znajomych, ale też wypoczywania we dwoje. Wybierając mieszkanie warto zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście sprzyja ono relaksowi niezależnie od pogody. Duży balkon lub taras umożliwi też otoczenie się roślinnością, co może być ważne dla osób zapracowanych i niemających zbyt dużo czasu na weekendowe wyjazdy.

Funkcjonalny rozkład

Bezdzietna para ma zupełnie inne potrzeby w zakresie funkcjonalności niż rodzina z dziećmi. Mieszkanie nie musi mieć dwóch osobnych sypialni – dużo bardziej przyda się natomiast gabinet, w którym można ze spokojem pracować zdalnie. Wystarczający będzie również aneks kuchenny w salonie, natomiast niezbędna jest duża sypialnia z garderobą. Warto więc rozglądać się za mieszkaniami o takim właśnie układzie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.