Miarka taśmowa – niezbędna w domu. Jaką kupić?

Krzysztof Jagielski
26.04.2021

Aby mierzenie pomieszczeń, mebli czy innego wyposażenia mogło być jeszcze łatwiejsze, warto mieć pod ręką miarkę taśmową. Tego typu miary można kupić dzisiaj w praktycznie każdym sklepie budowlanym, a także w marketach. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model, sprawdź razem z nami, po czym można rozpoznać dobrą miarkę w taśmie!

Co to jest miarka taśmowa?

Miarkami taśmowymi nazywa się takie akcesoria miernicze, które mają formę miary wykonanej z metalu albo z tworzywa sztucznego, która nawijana jest na zwój i umieszczona w ochronnej obudowie. Miarki te dostępne są w wielu wariantach pod kątem ich długości oraz szerokości.

Za pomocą akcesoriów jak miarki taśmowe - https://calowkiznadrukiem.pl/miarki-zwijane/ można zmierzyć niemalże wszystko bardzo wygodnie i łatwo – znajdujący się na końcu miarki zaczep ułatwia jej przytrzymanie w miejscu, a blokada zapobiega zwijaniu się miary do obudowy. Nic więc dziwnego, że obecnie miarki te są najczęściej używane i warto mieć własną, ponieważ na pewno przyda się niejednokrotnie.

Jaką długość miarki taśmowej wybrać?

Przy wyborze odpowiedniej marki taśmowej bardzo często pojawia się pytanie – jaką powinna mieć ona długość? W sklepach można kupić miarki taśmowe o długości rozpoczynającej się od 2 metrów, natomiast te najdłuższe w formie kompaktowej obudowy mają nawet do 10 metrów.

Dostępne są także miarki dłuższe, które mają nawet do 50 metrów. Zamiast metalowej taśmy wykorzystują one wtedy pasek z tworzywa sztucznego.

Długość taśmy powinna być dobrana indywidualnie do potrzeb. Najczęściej do użytku domowego używane są taśmy o długości od 3 do 5 metrów. Warto pamiętać o tym, że im dłuższa taśma, tym także będzie ona cięższa.

Ważny sprawny mechanizm zwijania

W miarkach taśmowych bardzo duże znaczenie ma zastosowany w nich mechanizm zwijania, ponieważ wtedy, gdy nie będzie on działać sprawnie, wtedy miarka po prostu nie będzie wygodna w używaniu lub też w ogóle nie będzie można z niej korzystać.

Właśnie dlatego najlepiej wybierać miarki taśmowe od sprawdzonych producentów, aby mieć pewność, że będą one mogły zapewnić sprawną pracę wtedy, gdy trzeba będzie coś zmierzyć. Taśma w miarce powinna poruszać się gładko, skutecznie zatrzymywać po naciśnięciu na przycisk blokady oraz szybko i w całości zwijać się do obudowy.

Zatem jeżeli potrzebujesz dobrej miarki taśmowej, obecnie tego typu akcesoria pomiarowe możesz zakupić w wielu sklepach. Warto postawić wtedy na wysokiej jakości wyroby od znanych producentów, by jedna miarka mogła posłużyć na lata i nie wymagała szybkiego zastąpienia kolejną.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.