Mata grzewcza pod posadzką w łazience – dlaczego warto?

Krzysztof Jagielski
12.10.2021

Na etapie remontowania łazienki zawsze szczególną uwagę trzeba poświęcić kwestii ogrzewania. W łazience musi być bardzo ciepło (zalecana temperatura to 24 stopnie Celsjusza), co czasami trudno jest osiągnąć wyłącznie w oparciu o jeden grzejnik drabinkowy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się zainwestować w bardzo sprytne rozwiązanie, jakim jest elektryczna mata grzewcza pod posadzką w łazience. Jakie są jej zalety? Dlaczego warto? Sprawdź to w naszym poradniku.

Przyjemne ciepło w stopy

To właśnie komfort termiczny stóp decyduje o tym, jak odczuwamy klimat w danym pomieszczeniu. Zwykły grzejnik w łazience musi pracować z pełną wydajnością, abyśmy mogli powiedzieć, że jest nam ciepło. Tymczasem mata zapewnia to od razu, znacząco podwyższając komfort korzystania z łazienki.

Natychmiastowe działanie na życzenie

Ogromną zaletą mat grzewczych, podobnie jak wszystkich innych systemów elektrycznych, jest to, że gwarantują błyskawiczne osiągnięcie zadanej temperatury. Już po kilkunastu sekundach od uruchomienia ogrzewania poczujemy, że posadzka robi się ciepła, czego nie zapewni klasyczne ogrzewanie wodne.

Precyzyjne ustawienie pożądanej temperatury

Służy do tego regulator umieszczony na ścianie, choć coraz częściej spotyka się także maty grzewcze sterowane z aplikacji czy pilota. W ten sposób możemy ustawić dowolną temperaturę, a następnie dopasować ją do już panującego klimatu w łazience. Przykładowo: przed wejściem pod prysznic ustawiamy sobie 28 stopni i szybko zaczynamy odczuwać przyjemne ciepło.

Prosty sposób na szybkie osuszenie podłogi

Matę grzewczą można wykorzystywać także poza sezonem grzewczym, czyli wiosną i latem. Idealnie sprawdzi się ona wtedy, gdy chcemy błyskawicznie osuszyć podłogę np. po kąpieli czy wzięciu prysznica. Wystarczy uruchomić system na kilka minut, by od razu obniżyć poziom wilgotności w łazience.

Niski koszt wykonania systemu

Maty grzewcze same w sobie są dość tanie – komplet wystarczający do pokrycia posadzki w typowej łazience można kupić za mniej niż 1000 złotych. Do tego dochodzi koszt regulatora (od kilkudziesięciu złotych). Czyli za około 1000 złotych mamy cały system dodatkowego ogrzewania, który da sporo radości, a przede wszystkim zagwarantuje wysoki komfort termiczny w łazience.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.