Marynistyczna łazienka – jakie są zalety tego stylu?

Piotr Kowalczyk
22.04.2024

Po wpisaniu w Google hasła „łazienka inspiracje” naszym oczom ukażą się wizualizacje pomieszczeń utrzymanych w odcieniach szarości, ewentualnie bieli. Dziś dominują łazienki w minimalistycznym lub eleganckim stylu. Nie brakuje natomiast osób, które szukają czegoś zupełnie innego, na przykład marynistycznej łazienki. Taki design jest już niemodny, ale czy naprawdę zawsze musimy się kierować rynkowymi trendami? Oczywiście, że nie. W naszym artykule omawiamy kilka zalet marynistycznej łazienki, które mogą Cię przekonać właśnie do tego rozwiązania.

Coś innego

Najważniejszą zaletą marynistycznej łazienki jest jej oryginalność. Jeszcze 20-30 lat temu kolory charakterystyczne dla tego stylu były czymś oczywistym, natomiast dziś stanowią wręcz stylistyczną awangardę. Jeśli zatem szukasz pomysłu na łazienkę, która wyróżni się na tle aktualnych koncepcji designerów, to rozważ właśnie opcję marynistyczną.

Marynistyczna łazienka wywołuje szeroki uśmiech na twarzy

Wszystko dzięki temu, że zastosowane w niej kolory wywołują w nas pozytywne skojarzenia, na przykład z wakacjami. W takiej łazience aż chce się przebywać, brać długą kąpiel i wspominać chwile spędzone nad morzem. Efekt można spotęgować poprzez zastosowanie różnego rodzaju efektownych dodatków, na przykład muszelek nasypanych do przezroczystego wazonu czy imitacji koła sterowego. 

Jest łatwa w utrzymaniu w czystości

To zasługa użycia odpowiednich kolorów – morskiego, niebieskiego, granatowego i białego. Na takich płytkach zabrudzenia nie rzucają się w oczy (podobnie jak włosy), czego nie można napisać o np. modnych czerniach i ciemnych szarościach. Jeśli więc nie masz zamiaru codziennie pucować łazienki, to styl marynistyczny powinien przypaść Ci do gustu.

Na co uważać?

Jeśli podoba Ci się styl marynistyczny i chcesz mieć łazienkę inną niż wszyscy, to przede wszystkim pamiętaj o… zachowaniu sobie płytek podłogowych i ściennych na wypadek uszkodzenia ceramiki. Po latach kupienie choćby podobnej płytki może graniczyć z cudem, ponieważ producenci skupiają się na oferowaniu produktów w najróżniejszych odcieniach szarości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie